Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline/bipolarisnál...

Borderline/bipolarisnál melyik a "valódi én", vagy mindkettő az?

Figyelt kérdés

Volt egy "kapcsolatom" egy férfival.

illetve kapcsolatnak nem nevezhető, mert hol akarta komolyabban, hol kihátrált.

en sokáig nem tudtam, hogy vannak gondjai.

De amikor olyanokat csinál egy ilyen betegséggel küzdő ember, hogy pl:

Egyszer szeret, egyszer közli,hogy utál és tönkre fog tenni. Vagy egyszer szintén azt mondja szeret, majd közli, hogy ő végig csak hazudott. Te meg bolond mondon bevetted a szavait...


most mégis ilyenkor mi van? Melyik lehez az igaz? Vagy tulajdonképp mindkettő igaz az adott pillanatban?


Én csak szeretném valahogy kicsit jobban megérteni ezeket a dolgokat.


2017. jún. 15. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem fogod, mert elmebetegek. Racionális gondolkodással, normális embernek ez nem fogadható el, és nem fogható fel. Kerülni kell őket, mert tönkretesznek.
2017. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nem nagyon tudom megérteni/felfogni. Sosem tudtam,hogy most akkor végülis magamra kell-e vennem a sértéseket,mert valójában tényleg nem szeretett sosem. Vagy szeretett,csak.... :/
2017. jún. 15. 13:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő a valós ő. Borderline-ra jellemző ez a csak fekete-fehéren látom a dolgokat, vagy minden tökéletes vagy minden egy nagy szar. Ha valami nagyon jól alakul, akkor minden hiperszuper, ha meg valami hiba csúszik a dologba, akkor minden borzalmas, elviselhetetlen, az az ember a démon, a sátán, mindent elrontott, haragudni, utálni kell. Csak ez a két szélsőséges véglet létezik egy borderline-os fejében. Én is az vagyok, egy ideje tünetmentes, de tudom mit beszélek, mert átéltem.
2017. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de a borderline-os és a bipoláris között nincs különbség???? Én úgy tudom két különböző dologról beszélünk!
2017. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De igen, az két külön betegség. Bipoláris az ugye azt jelenti, hogy depressziós és mániás időszakok váltakoznak a beteg életében.

A Borderline állandó tünetekkel rendelkezik és a skizofrénia egy gyengébb változataként van meghatározva. A felsorolt tünetek Borderline-ra utalnak, bipolárishoz feltehetőleg semmi köze sincs.

2017. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igy igaz, viszont mikor beszelt nekem a problemairol akkor mindkettot mondta. Ezert irtam igy.
2017. jún. 15. 23:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges mindkét betegség jelenléte, de ezek a tünetek kifejezetten Borderline tünetek.
2017. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na es a hangulatvaltas?

Az meg inkabb a bipolaris? Vagy a borderlinal is jelen van az is?


Nala peldaul olyan volt, hogy egyik heten teljesen "ram volt kattanva", allandoan hivogatott, jokedvu volt, igy ugy szeret.

aztan kovetkezo heten meg a totalis ellenkezoje. Meg ki is akart dobni, hirtelen a semmibol, es rossz kedve volt.

Aztan kozolte, hogy nem velem velem van a baj, hanem vele..

2017. jún. 16. 00:35
 9/13 A kérdező kommentje:
De ez igy tenyleg heti szinten valtakozott. Ritka volt, hogy egy hetnel tovabb tartott a "jo " allapot.
2017. jún. 16. 00:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Na! Találtam egy nagyon jó cikket, ami érzékelteti a kettő közötti különbséget.


4-es voltam.


[link]

2017. jún. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!