Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A valódi depresszió milyen és...

A valódi depresszió milyen és hogy különböztethető meg a kamuzástól?

Figyelt kérdés

Ha valaki mindig a depressziójáról beszél de közben semmi jele nincs a tetteiben ennek, az külön betegség?

Mintha csak élvezné, hogy rá figyelnek és sajnálják, de a depresszió "tankönyvi" tüneteit egyáltalán nem hozza.


2017. jan. 28. 23:42
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Nem, ez nem külön betegség, inkább szeretet- vagy figyelemhiánynak mondanám :) Nekem nagyon sok ismerősöm van (főleg gyerekek) akik elkezdik, hogy "Jaj de depis vagyok". Nos, ők igazából csak a szomorúságot hívják depressziónak, ami viszont egy természetes dolog, mindenki szomorú, nem is értem miért kell egyből egy betegségnek gondolni.

2017. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát például ha vannak testi tünetei is, az nem valószínű, hogy viccel.
2017. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem addig örülj, míg te vagy egy hozzátartozód nem vagytok ebben a helyzetben.

Én érintett vagyok, de a tüneteket jelenleg én sem produkálom.

Hogy miért?

Mert én csak egy nyugtatóért mentem el a háziorvosomhoz, aki viszont nem adott receptet, csak egy beutalót a pszichiátriára. El sem akartam menni, de már nem bánom.

A pszichiáter gyógyszeres kezelést + pszichoterápiát javasolt.

Előbbi egy antidepresszáns, ami felpörget, + egy nyugtató, ami a túlzott pörgésből visszavesz.

Emellett pszichológushoz fogok járni, eddig 1 alkalommal voltam.

Ez a gyógyszer valami nagyon furcsa. Munkahelyen úgy viselkedek, mint még soha. Mintha nem is én lennék.

És most is...egy regényt írok, pedig magamnak való, befelé forduló ember vagyok.

Odabent is eddig elvoltam napi 8 órát, szinte senkihez sem szóltam, végeztem a dolgom vagy csendben elvoltam. Most meg be nem áll a szám, mindent kommentálok, mint aki magában beszél. Meg alig bírok megülni a fenekemen, folyton jönnék-mennék, csinálnék vmit.

Ez nem én vagyok. és beszélgetek, nevetek, mint akinek semmi baja.

És már nekem is megfordult a fejemben, hogy azt gondolhatják, kamuzok, hiszen semmi bajom, vidám vagyok.

De ez nem az igazi énem. Ezt a gyógyszer hozza ki.

Eddig csak 1-1 alkalommal voltam pszichológusnál és pszichiáternél, ezt el fogom mondani, szerintem a nyugtató adagot növelni kell, vagy alapból csak idő kell az egésznek, míg a szervezetem megszokja, nem tudom.

De az biztos, hogy szükségem van a gyógyszerre, és attól, hogy mások nem látnak bele a magánéletembe, még elég komoly problémáim vannak.


Amikor egy tini mond ilyesmit, azt már leírták előttem, hogy ők tényleg csak a rossz kedvre szokták mondani, és ha valaki sokszor mondja, akkor egy kicsit több figyelemre, törődésre van szüksége.

2017. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tinédzserkori dolog. Egy harmincéves nőről van szó. Udvarolni próbáltam neki, de azt mondta, hogy depressziós, kerüli az embereket, és nagyon sötét gondolatai vannak, sokszor osztotta meg velem ezeket és az élettel kapcsolatos aggályait, ez sem jó, az sem jó, meg hogy fél egy párkapcsolattól.

Szóval utánaolvastam az egésznek és próbáltam őt támogatni.


Aztán kiderült, hogy közben járt másokkal, így azt gondolom, nem volt igaz, amit a betegségről állított.

2017. jan. 29. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sok depressziós kifelé gondosan leplezi a tüneteit és senki nem veszi észre rajtuk, hogy mennyire súlyos a helyzet. Attól, hogy valaki ismerkedik, társasági életet él, sőt, akár vidámnak tűnik társaságban, még simán lehet súlyos depressziós. Bizonyos személyiségzavarok esetében ez egészen tipikus, nekik még nehezebb elviselni a depressziót, mert még kétségbe is vonják a problémáikat.
2017. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akik valódi depresszióval élnek mindennapi életet, általában nem szoktak beszélni róla. Felesleges.
2017. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!