Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közel állás az mennyire gond?

Jeverezi kérdése:

Közel állás az mennyire gond?

Figyelt kérdés
Van egy olyan dolgom h. nem érzékelem a határokat más emberek szerint. Én ezt nem gondolom így de mivel már sok visszajelzést kaptam emiatt így elgondolkodtatott hogy mitől lehet ez vagy mi ez? Konkrétan nem tudom a távolságot bemérni. Közel megyek más emberekhez amire ideges lesz a másik. Férfi vagyok és egy partyn a barátomhoz odamentem kezet fogtunk és hátba veregettem. Ezután elkezdtem nyomkodni a vállát játékosan erre vonaglott meg rángatózott hogy hagyjam békén. Le voltam forrázva nem értettem a viselkedsét mert engem nem zavar ha hozzám érnek. Aztán volt olyan is hogy valakihez beszélgetés közben olyan közel mentem hogy azt mondta ne leheljek rá büdös a szám ez rosszul esett. Vagy máskor amikor beszélgettem ismerősömmel akkor rámüvölt hirtelen hogy ne lihegjek a nyakában. A kérdésem hogy ennek mi a szakkifejezése, neve? Sokszor lekiabálnak érte de nem tehetek róla ennek mi a neve?

2017. júl. 18. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem betegség ez. Egyszerűen az intim zónád mérete más, mint az itthoni átlag. Odafigyeléssel, önkontrollal javítható.
2017. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom ha mások túl közel állnak hozzám, még a közeli családtagoktól sem viselem el.

Tarts minimum egy kényelmes lépést másoktól és nem lesz baj.

2017. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! De akkor miért kapom a sok negatív visszajelzést?
2017. júl. 18. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért kapod a negatív visszajelzéseket máig, mert mostanáig kizárólag a saját intim zónád vetítetted ki másokra, és eszedbe se jutott, hogy az övék a tiédtől eltérő lehet. Márpedig az, mindenkinél.

Az enyém alapvetően elég nagy még barátokkal szemben is, idegenekkel meg pláne, de megtanultam, hogy az embereké átlagban kisebb, az enyémnél, és elsajátítottam a szükséges pozitív nonverbális visszajelzéseket is (amik a legtöbb ember számára ösztönös gesztusok, na ezek nálam kilendven százalékban nem azok, de sok tanulással elértem, hogy annak tűnjenek), amiket korábban nem ismertem. Nem volt egyszerű, neked még nehezebb lesz.


Úgy látom, számodra a fizikai kontaktus természetes. Az emberek nagy részének nem az, vagy legalábbis nem mindenkivel és nem minden helyzetben.

A megoldás: az emberi testbeszéd, apró gesztusok tanulmányozása. Ezek még a szóbeli megnyilvánulás előtt árulkodnak róla, ha a másik kellemetlenül érzi magát a túlzott közelség miatt. Neked ezeket meg kell tanulnod, és legyen szó bármilyen helyzetről, észre kell venned, és visszavenned, ha el akarod kerülni a további kellemetlen helyzeteket.

2017. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Psycho ***** válasza:

Az ezzel foglalkozó tudományterületet egyébként proxemikának (térköz-szabályozás) nevezik.

Egész véletlenül nem zsúfolt környéken nőttél fel (esetleg kisebb lakás, sok testvér)?


Ezek tanult dolgok, ezért kérdezem. Megfigyelhető, hogy a vidéki embereknél általában ezek a zónák valamivel nagyobbak, városiaknál kisebbek.

Amikor "megsérti" ezt valaki, a másik kompenzál. Ezek nem tudatos dolgok, de ha erős határátlépés történik, azzá is válhat, mert kellemetlen érzést kelt a másikban. Jópofa felgyorsított videók vannak erről a jutyúbon, amikor a beszélgetőpartnerek kb. körbe-körbe mennek a szobában, mert az egyik mindig közelebb lép, a másik meg folyton kompenzál :D Nyilván a megszokott zónanagyság eltérő. Ez igaz a különböző kultúrákra is. Egy zsúfolt, pl. Hong kongi embernek kisebbek ezek a zónák, mind egy vadnyugati hősnek :D


Vagy pl. liftben is meg lehet figyelni, ott szűk a hely, és idegenekkel vagy együtt - következmény: nem nézel a másikra, mindenki kapkodja a fejét (nyilván nem azért, mert a hirdetés, vagy a lift nyomógombjai olyan érdekesek).

2017. júl. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!