Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség lenne?

Pánikbetegség lenne?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kicsit a pánikbetegség tüneteiről, pánikrohamokról. Pár hónappal ezelőtt kezdődött. Elkezdtem félni a nagy tömegtől, rámtört egy kellemetlen érzés, iszonyatos erő kellett hogy felszálljak nap mint nap a metróra, szorongtam. Azóta fokozódott, állandó pánik érzés, megmagyarázhatatlan sírógöcsök, levertség, bármilyen fáradt vagyok, iszonyú későn tudok elaludni, reggel mégis már korán fent vagyok, 4-5 órákat alszom, ez megy hetek óta, székrekedésem van, nincs étvágyam, alig eszem.

Tegnap a fővárosba kellett mennem dolgozni, messze lakom, hosszú az út de mindig imádtam utazni, de tegnap reszkettem a vonaton, csak bámultam ki a fejemből, napok óta nem dugtam ki az orrom a lakásból, csak feküdtem, nem érzek affinitást arra, hogy emberek közé menjek. A Nyugati pu-tól kellett volna indulnom, de ahogy leszálltam, sokkolt a nagy tömeg, szorult a mellkasom, majd kiugrott a szívem, úgy éreztem nem kapok levegőt és menekülnöm kell, zokogta, szédültem, zsibbadt mindenem, alig bírtam megmozdulni, kivert a víz, remegett mindenem. Rettenetes érzés volt.

Most végeztem az első évemmel az egyetemen, az első félévem jól sikerült, de mióta ezek a rohamok gyötörnek, rontottam, nem tudok koncentrálni, hiába tanulok, semmi nem ragad meg, kihagy a memóriám. Folyton levert vagyok, úgy érzem nem érek semmit, egyik este egy órát ültem a hideg fürdőszobakövön egy pengével a kezemben és nem tudtam mit csináljak.

Mit tehetnék? Pánikbeteg vagyok? Kérlek, segítsetek, megőrülök ettől. 20/L



2017. júl. 21. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, szerintem ez pánikroham lehetett. Nem tudod, mi válthatta ki? A pengét felejtsd el, az nem fog semmit sem megoldani. Van olyan ismerősöd, rokonod, bárki, akivel beszélhetnél erről? Akiben megbízol, és el tudod neki mondani? Ilyenkor az sokat segít.
2017. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy pánikbetegség. El kéne látogatni egy pszichológushoz. Nem emlékszel, hogy amikor az első ilyen jelentkezett, akkor történt-e veled valami rossz, ami kiváltotta ezt? Addig is kipróbálhatnád a gyógyteákat, orbáncfű, citromfű, macskagyökér, komló, kamilla nyugtató hatásúak, mielőtt kimész emberek közé megihatsz egy csészével, nem álmosít, csak nyugtat.
2017. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvost keress fel, ha nem akarsz sokaig szenvedni ezzel. Pszichologus pedig mehet a pszichiater melle. Az utazashoz kapcsolodo felelmeid panikbetegsegre utalnak, de van ott mas szorongasos-depresszios korkep is.


Nos a jo hir az, hogy nekem is 20 evesen kezdodott a panikbetegsegem (kizarolag tomegkozlekedesen, zart helyeken stb) es jelenleg 27 vagyok es azota rendezodott a helyzet. Azota persze mar volt egy komolyabb depressziom is, ill. generalizalt szorongasom (ezek is eleg rosszak, de tulelhetok).


Nekem kb. fel ev - egy ev volt mire a tomegkozlekedeses panikom elmult. Abban az idoben nagyon sokat stresszeltem, szorongtam, kizsigereltem az energiaimat, keveset aludtam, tul sokat agyaltam rossz dolgokon, es mindez panikbetegsegben testesult meg. (Ez foleg azoknal okoz problemat, akinek picit gyengebb az idegrendszere).


A panikbetegseg elmultaval egy kicsit fellelegezhettem, aztan 3-4 evre ra jott a szorongas es abbol kozvetlenul a depi, itt jottem ra, hogy valamit meg mindig nem jol csinalok. Az orvosom irt uj antidepit, en teljes eletmodvaltast csinaltam, igy sikerult legyozni. (Megtanultam nem stresszelni mindenen, megfelelo alvasmennyiseget elerni, sportolok es lekotom magam, abszolut nem agyalok semmin). Jelenleg teljesen tunetmentes vagyok minden tekintetben, teljesen normalis eletet tudok elni, szoval ne add fel, csak meg kell talalni a megoldast, ami lehet barmely modern gyogyszer, pszichoterapia es eletmodvaltassal egy nyugodtabb elet kialakitasa. :)


Jo egeszseget kivanok!

2017. júl. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oigen! Es a sajat erdekedben a legjobb, ha az internetes olvasgatast abbahagyod betegsegek, gyogyszerek stb. tekinteteben, mert en is beleestem ebbe a hibaba anno, es ami addig esetleg nem jutott eszembe, hogy min parazzak (panikoljak), azt az olvasottakbol rogton elsajatitottam nagy sikerrel :)
2017. júl. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először keress fel egy pszichológust és próbáljatok meg leásni a pánik okáig hogy pontosan mi váltja ki belőled, mitől félsz, hogyan dolgozhatod fel, ha csak felír egy pirulát amitől k-va jót érzel nem fog megszűnni a gond forrása csak elnyomod aztán ha vége a gyógyinak kezdődik az egész előlről.

Én éjszaka felriadni kezdtem pánikrohamokkal, először csak pár hetente, a legvégén már heti 3-4 is megvolt, anyám közölte "nincs szükséged orvosra mert nincs rá pénzünk" miközben gyógyszert szedet.... PÁNIKBETEGSÉGRE. Szóval egy jó barátom aki nyakig benne van az ezotéria hablatyban (tudom hülyeségnek hangzik de több a pszichológia a dologban mint hinnéd) mondta hogy van egy ismerőse aki foglalkozott ilyen emberekkel, elmentem hozzá és leültünk beszélgetni. Szépen lehámoztuk a problémát, mitől félek, miért félek tőle, mit tudnék tenni hogy megoldjam, a végére az eddig hatalmas problémák (továbbtanulás, munka, család) semmiségeknek tűntek, arra is kitaláltunk egy módszert magával a rohammal mit tegyek, elmentem, kb fél évig semmi, aztán kezdett kicsit visszaromlani a helyzet, jött az érettségi, visszamentem még egy alkalomra, azóta másfél év telt el és SEMMI, azóta egyszer még csak közelében sem voltam annak hogy pánikrohamom legyen, gyógyszer a közelemben nem járt miközben anya elintézte annyival hogy "megvan az oka de nem tudok tenni ellene" és tömte a pirulákat... hát szép is volt...

A lényeg, próbálj meg a probléma mélyére ásni, lehet olyan dolgon pánikolsz amire rájössz hülyeség az egész csak magadban hagytad érlelődni a félelmet.

2017. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!