Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell tennem, ha ennyire...

Mit kell tennem, ha ennyire rosszul vagyok? Többi lent

Figyelt kérdés

Kényszerbeteg nő vagyok, vagyis időnként elözönlik az elmémet a sötétebbnél sötétebb gondolatok. Most például attól rettegek, hogy az, akit szeretek (nem vagyunk együtt, egyelőre csak barátkozunk), összejön egy másik nővel. Ez a gondolat engem akkora fájdalommal tölt el, hogy ma hányásig bőgtem magam miatta. Az is hozzátett ráadásul, hogy ma elmondtam valakinek a betegségemet, és előtte jól ráizgultam, hogy vajon mit fog szólni hozzá (egyébként jól fogadta), meg sok más kicsi dolog is összejött mára. Mit tegyek, ha ennyire rosszul vagyok egy olyan dolog miatt, amit ráadásul én találok ki? A dokimat most nem tudom felhívni, szabadságon van. Menjek kórházba? Vagy elég lesz, ha beveszek egy nyugtatót és lefekszem aludni?

Járok rendesen orvoshoz, szedek gyógyszert, és az esetek 98%-ában jól is vagyok. Most viszont épp a maradék 2% van...



2017. júl. 22. 11:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ne nyugtatózz! Minden rendben lesz. Az indoktalan sötét gondolatokat tedd félre és válts logikus gondolkozásra. Tehát nyugodj meg és kérdezd meg magadtól: miért is jönne össze másik csajjal? Ha meg össze is jönne, akkor örülj, hogy már most tudod milyen alakkal hozott össze majdnem az Élet. Nem vagyok kényszerbeteg így nem tudhatom milyen nehéz lehet az amit itt leírtam, de mindig próbálj logikát fűzni a gondolataidba. Viszont azt tudom, hogy ha én is sokat aggódok egy idő után én is túlkomplikálom az elképzeléseimet, szóval ne aggódj és ne is nyugtatózz! Ha újra dolgozik a doki, menj el hozzá!
2017. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
*indokolatlan
2017. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudom nehéz, de ne gondolj ilyenekre, mert be fogod vonzani. Annyira rettegtem attól, hogy elveszítem azt a fiút, akit mindennél jobban szerettem, hogy el is vesztettem. Nemrég alakulóban volt egy sráccal valami, attól féltem, hogy ne fog összejönni, mert egy másik lány kell majd neki, és így is lett.
2017. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Áááá, a kedvencem! A "be fogod vonzani"! Ez az 1. sz. tétel a "Mit ne mondj egy kényszerbetegnek?" című listámon.
2017. júl. 22. 12:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Tereld el a gondolataidat erről a témáról. Nézz olyan filmeket, amiknek köze nincs a párkapcsolatokhoz, takaríts, miközben zenét hallgatsz (nem szerelmes számokat!), fejts keresztrejtvényt, bicajozz, stb. Millió dolgot ki lehet találni. Uralkodj az agyad felett, ne az használjon téged, hanem fordítva!
2017. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor b#zd meg kedves.
2017. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mély lélegzet lassan, nagyon lassan kieresztve. Ezt addig csinálod, amíg a kényszer le nem nyugszik. Azután meg naponta legalább 40 percen keresztül. Nem árt, ha egy csendes helyen becsukott szemmel végzed a gyakorlatot. És mindennap azonos időben állj neki a légzőgyakorlat végzésének. Mindaddig kell csinálni amíg az orvosok és a gyógyszerek feleslegessé nem vállnak!
2017. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Relaxációs videók, nyugtató zene, ennyit tudok tanácsolni, mert nekem is csak ezek segítenek. A nyugtatót én nem tartom a legjobb dolognak, tudom, hogy azt mondanád, hogy nekem is az kéne (mert én is hasonló vagyok, bár nem diagnosztizáltan), de én gyógyszerellenes vagyok, és nem szívesen nyugtatózom magam, max. a Sedatif pc-t fogom szedni. (Volt már, hogy szedtem és használt).

Beszélgess sokat valakivel, és nyugi el fog múlni ez a nehéz időszak.

Én most épp attól rettegek, hogy van valami komoly betegségem, és ki fogok nyiffanni, nem tudok szabadulni a negatívabbnál negatívabb gondolatoktól, és mindig attól félek összeesek valahol és úgy visz el a mentő.

Attól félek, lassan alig merek valahova menni.:( Én ezt nem akartam, egészséges akarok lenni, és élni akarok.:(((( És mondanom sem kell valóban rosszul is vagyok gyakran testi tüneteket produkálok, szédülök egész álló nap, dugul a fülem, hányingerem van, és félek!

Nagyon nem jó ez így...

2017. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelentem bementem a krházba. Most itt leszek egy darabig.
2017. júl. 23. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kedves kérdező? Változott valami? Én teljesen jól vagyok, csak átmeneti időszak volt, a Sedatif pc teljesen rendbetett.
2017. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!