Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függőségre hajlamos személyisé...

Függőségre hajlamos személyiségtípus vagyok! Hogyan tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

A dohányzás jelenleg az egyetlen tartós káros szenvedélyem, ám a problémát nem ez jelenti.


A családban mindkét ágon fordult elő komoly alkoholizmus, én pedig, mióta egyetemre kerültem, rendszeresen eljártam nagyobb társasággal szórakozni, ez ment évekig heti szinten.


Aztán lassan elkezdett a munka dominálni az életemben, néhány hét kihagyást követően pedig azt vettem észre, majd megőrülök azért, hogy kiüssem magam. Mindegy mivel, mindegy, hogyan, és iszonyúan akartam, ettől pedig megrémültem.


Ilyenkor inkább ki se mozdulok a lakásból, semmit nem tartok itthon, amit ilyenkor elő tudnék venni, és igyekszem lekötni magam, de nagyon nehéz.


Vannak itt még hasonló problémával küzdők? Ti hogyan kezelitek? Ha fordultatok valahova segítségért, hova?



2017. júl. 23. 18:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Na de milyen pozitív hatása van az emésztésre a káros alkoholfogyasztásnak????"

Én egyáltalán nem ezt írtam! Az alkohol fogyasztás először is megváltoztatja a máj működést. Olyan változást idéz elő a rendszeres alkoholfogyasztás, hogy a szervezet azt már képtelen helyreállítani. Ezért kívánja továbbra is az alkoholt, és nem tud ellenállni a kísértésnek. De a tudat az már fejlettebb, tudja hogy nem szabad, és megkezdődik egy háború, egy viaskodás ott bent. Ez az a kattogás amit az ilyen emberek éreznek. A májelváltozás az rövid idő alatt regenerálódik, de ha ez az epét, vagy valami mást is érint, akkor csak valamiféle kúra segítségével lehet helyreállítani az emésztés rendjét. Talán egy édesgyökér, édesköményes teakúrával négy hét alatt lehet javítani a helyzeten, és megszűnik a kattogás!

2017. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat, különösen, annak, aki nem ide, hanem privátba írt!

Igazság szerint már az rengeteget segített, hogy ha így leírva is, de kimondtam, hogy baj van, és mi az, mert már tudom, mi ellen kell küzdenem. Egyelőre csak remélem, hogy egyre ritkábban jön majd rám ez a "kattogás" (általában hétvégente, de akkor sem mindig), és idővel egyre könnyebb lesz legyőzni. Igyekszem átcsoportosítani az erre fordított energiákat, és egyfajta kreatív energiává alakítani. A regényírás sok bajban segített már, talán ebben is fog. :)

2017. júl. 24. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!