Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha nem tudom...

Mit csináljak ha nem tudom elereszteni a rögeszméim?

Figyelt kérdés

Évek óta csak az jár az eszemben,hogy mennyire elszúrtam legalább 10 évet az életemből,hogy mi mindenre képtelen vagyok, mihez vagyok buta(mindenhez)

Lényegében csak búslakodom.

Azon is,hogy nem kapok segítséget.

Teljesen lefoglalja az agykapacitásom.

Másnak már helye sincs.Valami pozitívnak.


Igazából a fülemen jönnek már ki a netes jó tanácsok.

Ezotériásak,hogy ezáltal csak bevonzom a rosszat, ne mondogassam,mert csak megerősítem magamban, a Nem lényegében igent jelent,stb.


De,hogy ne mondogassam ha ez a realitás.


Ha jól tudom a pszichológia, meg pont az tanácsolja,hogy először be kell ismerni.


Ráadásul egyik vonal sem segít.


Ha kimondom,hogy kevesebb vagyok és butább és elszúrtam és képtelen vagyok rá akkor az most jó vagy?

Nézőpont kérdése?



2017. júl. 24. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz másra gondolni/koncentrálni, ha a negatív gondolatok mindig a fejedben nyüzsögnek. Sajnos velem is ez van. Mást nem tudok mondani: pszichológus.
2017. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam és igazából nem foglalkoztak velem vagy nem is vállaltak erre arra hivatkozva. Úgy nehéz eljárni.

elég sok mindent elmondtam,de nem akartak ráharapni.

Lényegében csak azzal nem akartak foglalkozni és a jelenlegi sem ami nekem gond.

2017. júl. 24. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azt kell magadban tisztáznod, hogy szerinted mi a célja a létezésednek?

Szerintem egyedül az, hogy mindig feljebb lépjünk az önismeretben, mindig egy kicsit meghaladjuk saját magunk, felismerjük a hibáinkat és egyre világosabban lássunk dolgokat. Ily módon egy kicsit jobbá legyünk. Megpróbáljuk leküzdeni azt, hogy csak magunkkal legyünk elfoglalva és próbáljunk inkább másoknak adni mindig egy picit. Először annak, aki legközelebb áll hozzánk.


Nincs olyan, hogy elszúrtad. A mélyponttal is meg tudsz békélni, ha tudod, hogy ez is csak egy állomás, a tapasztalataidat gyarapítja, és utána több leszel egy tapasztalattal.

Én úgy gondolom, hogy nem a boldogságot kell hajszolni, hanem egyfajta megvilágosodást. De én mondjuk hiszek abban, hogy van folytatás, ezért nem pánikolok, hogy kifutok az időből és nem élvezem ki eléggé az életet. Mert sokan ettől szoronganak ma.

2017. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármennyi rosszat divat írni a gyógyszerekrôl, a saját poklodban egész életet leélhetsz.

Ha elôször le is taglózna amit kapsz, el kell tudnod úgy engedni magad, hogy leszard ezt az amúgy igaz felimerést. Mist, gondolom, képtelen vagy bármi másra odafigyelni, sôt, koncentrálni.

Megfelelô gyógyszertôl egy idô után filmeket kellene nézned, tévémûsorokat és könyveket olvasnod. De lehetôleg nem úgy, hogy te választod, ami rólad szól. A saját életedrôl leszakadva más dolgokra megtanulni odafigyelni, érdeklôdni

Nem akarni semmit bepótolni vagy most akkor elkezdeni. Egyfajta gépiességgel élni, új rutinokat kialakítani. Ha nem sport, akkor elgyalogolni eddig és eddig.

Mikor úgy érzed, nem húz már ez a spirál, foglalkozni dolgokkal. De tét és elvárás nélkül. Csak frusztráció lenne végiglistázni, mit kellett volna, kellene.

Orvos, ha nem megértô, kibulizni másikat.

2019. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!