Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Arról nekem mit kéne gondolnom...

Arról nekem mit kéne gondolnom ha ilyen pszichés betegségekről állítanak ki papírt nekem?

Figyelt kérdés

Paranoid szkizofrénia

Másodlagos parkinsonismus

Gondolom hogy a pszichológiai és pszichiátriai tesztek alapján állapították meg ezt, de amíg jó is a közérzetem, addig így, "gyógyszer" nélkül érzem magam a legjobban. Mutattak nekem is fekete- fehér képeket, talán felismertem belőlük néhányat ami olyan témához kapcsolódik, ami engem érdekel, de nekem személyesen, soha nem magyarázták el, hogy szerintük pontosan mi a baj velem, úgyhogy aki a tudomány ezen jelenlegi álláspontját jelentősen pártolja, az akár r00H4dj0n meg mind. Kizárólag a betegtájékoztatóban olvastam arról, hogy elvileg nekem milyen tüneteim kéne hogy legyenek, de szinte egyik sincs jelen.


Hallás alapú emlékeim kiválóak, arcra nehezebben ismerek fel embereket és szinte rengeteget gondolkozok, egy jó ideig pedig keveset beszéltem.



2017. júl. 26. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Hogy kerültél orvoshoz? Nincs olyan érzésed, hogy valaki figyel, valaki ártani akar neked? Nem hallasz olyan hangokat, amit más nem? Ha nem, akkor nem stimmel ez a diagnózis. Beszélgetett veled az orvos?
2017. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy kerültem orvoshoz, hogy valamennyire depressziós voltam a közép suli után hogy mit kezdjek magammal és a szüleim olyan hülyék, hogy abban az évben pszichiátriára vittek pszichológus helyett, amit ott hagytam mert az ottani "szakembernek" nincs valami jó hozzáállása a nem túl kommunikatív emberekhez. Amikor a háziorvosom azt mondta hogy szerinte ki kéne állítani nekem olyan papírt, amivel rendezetlent TBnél is részesülhetek orvosi ellátásban, akkor mentem vissza, aztán ott egy idő után megkérdezte hogy akarok e pszichiátriára menni, én meg nem tudtam hogy mire vállalkozok. NINCS olyan érzésem hogy valaki figyel, de volt már olyan hogy ártottak nekem és feltételezem is hogy előfordulhatna még ilyen alkalom. Nem hallok zavaró hangokat, de ha mondjuk egy zenét a közelmúltban elégszer meghallgatok, akkor szinte pontosan vissza tudom játszani azt a fejemben. Szinte egyszer sem beszéltek velem erről hosszan és bőven, de tervben van, hogy vissza megyek egy olyan orvoshoz, aki úgy tudom hogy megfontolásból hagyta ott a hivatalos orvosi szakmát.
2017. júl. 26. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez így durva! Nem vagy skizofrén, és semmilyen körülmények között nem szabad hagyni, hogy ezt rádsüssék! Megdöbbentő, hogy hamis diagnózist állít ki egy orvos! Valami nem stimmel a szüleiddel se! És mért van TB tartozásod! Ha nem dolgozol, be kell jelentkezni munkanélkülinek, akkor fizetik a TB-t, de csak 3 hónapot. Keress munkát, akármilyet, de ha nincs, akkor is kell fizetni a TB-t, visszamenőleg a tartozást is! És nem szabad ilyenbe belemenni, hogy veszélyes elmebetegnek nyilvánítsanak csak azért, hogy ne kelljen TB-t fizetni (ilyenről még nem is hallottam)!
2017. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat, meg a továbbiakat is ha írsz.

Egyébként egyre jobban kívánom mostanában a tej termékeket. Egy ideig a margarint, most pedig tej és ömlesztett sajthoz visszatérve pusztítottam el sokat.

Biztos az adott agyi hormon ilyesmiiből épül fel, de majd egy új vérkép hátha jól kimutatja hogy mennyi van belőle.

2017. júl. 26. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Azon kívül mi a problémád, hogy középsuli után depressziós voltál, mert nem tudtad, hogy merre tovább? Mert írtál itt mindent, hogy mi nem a bajod, de akkor miért jársz pszichiáterhez?

Értem én, hogy nem tudod hova tovább, mert ezt nem mondják el az iskolában, de hát ahogy látom van internet hozzáférésed, mindent megtalálsz.

Mert ha nincs semmi bajod, a depresszión kívül, akkor hiába várod a megoldást a pszichológustól, pszichiátertől és a gyógyszerektől, anélkül nem fog semmi változni, hogy ne lépj valamit (pl. elmész dolgozni, tovább tanulsz, környezetet váltasz valahogy).

2017. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!