Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha szorongást...

Mit csináljak, ha szorongást érzek, ha ki kell lépnem a komfort zónámból, és megfutamodok mindentől?

Figyelt kérdés
Ez milyen betegségnek lehet a jele? 25 éves papíron informatikus vagyok. De nem vagyok jó belőle, mert az új technológiáktól inkább megijedek, mintsem, hogy lázban égnék irántuk. Ugyanígy például elköltözni se merek itthonról. (bár most a fentiek alapján lehetőségem se lenne rá, mert nem tudnék pénzt keresni a szakmámmal). Egy éve fejeztem be az egyetemet, azóta kezdtem lassan szétcsúszni, depressziós is vagyok.

2017. júl. 27. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Ki kell lépni, menni kell! Kezd kicsiben. Az a természetes, ha el tudsz menni pl. a boltba. Nekem is volt ilyen.

Én konkrétan megálltam az utcán, nem tudtam mi történik, és milyen burok vesz körül. Úgy támogattak haza, aztán kb. egy hónapig fetrengtem otthon, azt sem tudtam ki vagyok. Akkoriban nem volt "divat" depressziósnak lenni, így nem is kerestem ebben mentsvárat, hanem egyszerűen mentem a barátnőm után, mert ő normálisnak tartotta azt, hogy elmegyünk együtt valahova. Borzalmas volt, de utólag tudom, hogy ez volt a megoldás. Ne félj, higgy benne, hogy elmúlik, ha nem is egyből, de ennek kell történnie. Most a párom van szörnyű helyzetben. Nem szabad elengedni magad, annál rosszabb. Keress jót az életben. Tudom nehéz, de van! Kívánom, hogy gyógyulj meg mihamarabb:)

2017. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!