Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata lennék? Szociopatá...

Pszichopata lennék? Szociopatává váltam volna?

Figyelt kérdés

Régebben minden jobb volt,és barátaim is voltak.De miután a barátaim többsége és néhány osztálytársam elmentek,alig kaptam ingereket a környezetemtől.Magányos voltam,és és direkt idegesítettem a többieket amiatt,hogy végre legyen már valami izgalom a hétköznapjaimban.6.-ban már nem idegesítettem őket,viszont több problémám is kijött.Féltem éjszaka szörnyektől,szellemektől,régen olvasott rémtörténetek miatt,alig bírtam aludni.Van egy fantáziavilágom,később a gondolatolvasástól és chipeléstől,agykontrolltól meg hasonlóktól kezdtem rettegni.Vannak kényszergondolataim és kényszercselekvéseim is.Mentünk pszicsológuhoz,aztán voltunk pszichiáternél,aki beutalt kivizsgálára.Két hetet a kórházban töltöttem,aztán volt még egy hetet be kellet járnom a foglalkozásokra(ahol állítólag megnézték milyen vagyok közösségben).Ott és kórházban azonban nálam idősebb gyerekek voltak (13-14 év körüliek).Volt ott egy fiú is(a csoportfoglalkozásokon),akinek tetszettem,volt olyan,hogy megsimogatta a hátamat és az arcomat,de nem szóltam neki,hogy ez zavar,mert nem akartam megbántani.A telefonszámomat is elkérte,de egy gyenge kifogással nem adtam meg neki.Ő viszont odaadta nekem a telefonszámát,de amikor hazaértem a tesómmal elégettük a telefonszámát,ezzel azt jelképezve,hogy többet már nem kell találkoznom vele.Tudom,hogy nem volt a legjobb döntés,meg nagyobb bunkóság volt vele ez,mintha megmondtam volna neki,hogy hagyjon békén,de nem tudtam,hogyan közöljem vele.Megkaptuk a zárójelentést később anyával,abban szorongásos zavar,kényszeres zavar szerepel,meg talán az,hogy a szociális készségeim nem a legjobbak.Elmondta nekünk a pszichiáter,hogy felmerült Asperger-szindróma gyanúja felmerült.

A rettegést a gondolatolvasástól,a chipeléstől,agykontrolltól meg hasonlóktól kérdeztgetéssel talán megtudjuk oldani,de a kényszergondolatok problémáját nem.Most a lelkemben úgy érzem,van egy rész,ami üres.Egyszerűen úgy érzem,mintha nyomná valami a mellkasomat,és mintha lelkileg fáradt lennék.Már eszembe jutott az a múlt évben,hogy megölöm magam,mert ez így borzalmas.Olyan,mintha egy fal lenne köztem,és a valós élmények között,a valóságot alig bírom átélni.Vannak állat-és növénybarátaim,meg emberbarátom is,de ő átment egy másik iskolába,de még tartjuk a kapcsolatot.Van az osztályomban két barátnőm is,de ők boldogok egymás között,meg van egy fiú is,ő nem tudom,hogy kedvel-e engem,de én kedvelem őt,egy másik osztályba jár,kialakult baráti köre van,nem akartam zavarni.A húgom(aki 10 éves)elhívta magunkhoz az öccsét,meg őt is.Most iskolát váltunk.A pszichiáter felajánlotta gyógyszerek szedését,de én nem akarok gyógyszert szedni,mert én kiakarok jönni ebből a problémából,a gyógyszereket meg évekig szedni kellene.Már kérdezni is alig akarok,nagyon kedvetlen vagyok,szinte semmihez sincs kedvem.


Lehet,hogy nem tudok már szeretni?Mert,lehet,hogy csak azért ölelgetem anyát,mert hiányzik az ölelés.


Milyen érzés szeretni?Honnan tudhatom ezt?(mármint,hogy tudok-e szeretni)



2017. júl. 29. 18:45
 1/6 A kérdező kommentje:
A testvérem sokat szokott árulkodni rólam,sokat veszekszünk,de alapvetően jóban vagyunk.Gyakran megakarom ölelni meg puszilni,de ezt ő nem akarja,és ha mégis sikerül megölelnem,megrúg.A szüleim elváltak,a keresztanyámmal jó a kapcsolatom.Anyának,miután meghalt a második férje(az első az apukám volt),nagyon szomorú volt,de egy éve lett egy szerelme.Ez a szerelme az elején megpróbált megtanítani dolgokra(pl.:ne csámcsogjak evés közben).Sokat veszekedtem a szerelmével,egy idő után nem is köszöntem neki(nem szándékosan,csak elszoktam bambulni,vagy nem figyelek oda,vagy elfelejtem a köszöntését.Egy idő után reménytelennek hívott,egyszer,amikor elmentünk vele nyaralni lekapcsolódott a lámpa a mi szobánkan( ő külön szobában volt anyával,a testvéremmel voltunk egy szobában),nagyon megijedtünk,elkezdtünk anyát hívogatni,ő pedig erről azt mondta,idióta módon viselkedtünk.Most viszonylag béke van közöttünk,de amikor legutóbb elvitt minket nyaralni,a nyaralás végén viszont mondott dolgokat,amiket nem kellene továbbadnom a keresztanyámnak.Ezzel én tisztában vagyok,csak nagyon szeretem a keresztanyámat,és félek,hogyha kiderül,miket mondott,akkor megutál,mert nem mondtam el.Persze én nem fogom azokat dolgokat,amiket anya szerelme mondott anya előtt,elmondani neki.Vitázni nem nagyon lehet vele,a másik szinte szóhoz se jut mellette.Volt egy konfliktusunk,amikot miattam meg a testvérem miatt nagyon kiabált,annak egy részletét megmutattam a keresztanyámnak,amikor elmeséltem neki az esetet( a keresztanyámmal sok mindent meg tudok beszélni évek óta). Nem kifejezetten kedvelem őt(mármint anyám szerelmét).Az önbecsülésem,mióta kamaszodni kezdtem,elég alacsony.Ezeket azért írtam le,hogy ismerjétek a teljes történetet.
2017. júl. 29. 18:46
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Ne haragudj, de amit írtál másodjára már nem olvasom el mert feldolgozni se vagyok képes, mindjárt alszok.

Te nem vagy pszichopata. Nagyon nem vagy tisztába azzal, hogy kik a pszichopaták. A pszichopata emberek nem szorongnak, és te magad is leírtad hogy vannak ilyen érzéseid. Ezt a szálat ejtsd el, semmi ilyen problémád nincs. A kamasz élet sokszor ilyen, vannak nehéz időszakok, én is átmentem ezen. Antiszocális vagy cseppet, de nincs ezzel semmi gond. Diagnózist itt nem kapsz, nem vagyunk orvosok, de már írta van diagnózisod. Ezt amúgy egy orvosnak kellene elmondanod szóról szóra amit leírtál.

Te vágysz anyukád ölelésére, hiányzik, vannak érzéseim. Stb stb, fáradt vagyok nem sorolom. De pszichopata, sem szociopata nem vagy, tehát nyugi van.

A gyógyszeres terápia meg nem rossz amúgy, én is azt kapok szorongásra, depresszióra.

19/L

2017. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,de az antiszociális fogalmának utánanéztem,és jelentése van:

-sokan használják nem túl társaságkedvelő emberekre

-meg a pszichopatákra

Te melyikre gondoltál?

Feltettem egy másik kérdést is a problémáimmal kapcsolatban,de még nem érkezett használható válasz.

2017. júl. 31. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én ugyan nem az egyes válaszoló vagyok, de tudok válaszolni a kérdésedre (nyelvtan 1-es nekem)

Az antiszociálist köznapi nyelvben olyan emberekre értjük, akik visszahúzódóak, keveset járnak társaságba, kevés barátjuk van. Pszichológiai értelemben pedig egy személyiségzavart jelöl. Az antiszociális személyiségzavarhoz tartozik a pszichopátia, és a szociopátia. Nos, te egyik sem vagy, szerencsére. Ha pszichopata lennél akkor az már rég kiderült volna. A pszichopata nem szorong, nem fél. Érzelmei hiányosak, empátiája és lelkiismerete nincs. Rendkívűl manipulatív személyek. Ezen állítások közül a leírás alapján egyik sem igaz rá. Nem vagy pszichopata. A gyógyszeres kezelést én elfogadnám a helyedbe. Az segítene neked, és igen lehet hogy sokáig kéne szedni. De ha nem szednél gyógyszert akkor meg javulni se fog az állapotod.

A történeted alaján nem hiszem hogy lenne valami problémád a már meglévő diagnózison kívül. Ez a kamaszkor, mindenki átmegy ezen. A szorongásod sajna már nem ehhez tartozik, és azt kezelitek is. Hál' isten pszichopata legalább nem vagy.

2017. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ridamov ***** válasza:
hány embernek írjam még hogy a szociopata a környezete miatt lett többnyire olyan amilyen a pszichopata pedig vele született
2018. márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszer nem megoldás ti gyógyszeriparbérencek! Csak természetes gyógymód,ami jó!

Kapják be,akik itt ajánlgatják a gyógyszereket!

2018. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!