Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan orvosi eszköz,...

Van olyan orvosi eszköz, amivel megállapítható egy emberről, hogy pszichopata/szociopata?

Figyelt kérdés
Egy angol nyelvű cikkben olvastam, hogy a pszichopaták azért nem éreznek, mert az agyukban nem működik bizonyos terület, amely az érzésekért felelős. A tudomány jelen állása szerint azonban az is lehet pszichopata, akinek vannak ugyan érzései, de sokkal kevésbé, mint más embereknek. Van arra lehetőség, hogy kiderítsem magamról, pszichopata vagyok-e?
2017. júl. 14. 07:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a pszichiátrián hosszas vizsgálatsorozatokkal tudják csak megállapítani, "készülék" erre nincs.


HA ilyen gyanud van, akkor keress meg egy szakembert, habár már maga az, hoyg felmerült benned ilyen, kizáró tényezö.

2017. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2017. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha felmerül bennem, az kizáró tényező lenne? Hozzáteszem, nem bajként értékelném, ha kiderülne, hogy pszichopata vagyok. Lelkiismeretfurdalás nélkül képes vagyok bárkinek a szemébe hazudni, kihasználok embereket, igyekszem mindig úgy alakítani a helyzetet, hogy én jöjjek ki belőle jobban. Manipulálom a környezetemben élőket, és nincs olyan ember, akiért feláldoznám magamat, még ha azt is gondolják páran.

Viszont nem tartom magamat "feljebbvalónak", mint másokat, vannak bizonyos erkölcsi meglátásaim is, ami szerint igyekszem élni, de nem érzek semmiféle rosszat, ha esetenként átlépem ezeket a morális normákat.

2017. júl. 14. 10:43
 4/17 anonim ***** válasza:

HA felmerül benned, az nem kizáró, csak valószínütlenítö tényezö.


Amit meg utána írsz, az sem pszichopatákra jellemzö, hanem a gátlástalan emberekre.

2017. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát aki pszichopata, az nyilvánvalóan gátlástalan is. Viszont aki csak szimplán gátlástalan, az még esetenként érezhet bűntudatot.


Végül is lényegtelen, a kérdésemre megkaptam a választ, köszönöm, csak reménykedtem, hogy létezik valami szerkezet, ami kimutatja az ilyen abnormális agyi működéseket, mint a CT a daganatokat.

2017. júl. 14. 12:42
 6/17 anonim ***** válasza:
Boccs kérdező de te nem vagy psziopata csak egy sz#r alak legalábbis ahogy jellemeszted magad
2017. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 monen ***** válasza:
Létezik már ilyen készülék! Valami "brain scan"-nek nevezték egy angol nyelvű cikkben. Személy szerint nagyon örülnék, ha kötelezővé tennék és megkezdenék az emberiség két alkategóriába való felosztását: a normális génű és a pszichopata génű ember alkategóriáiba. Aztán megkezdődhetne a két alfaj szétválasztása is és annak megtiltása, hogy a két géntípus keveredjen. Sorry, ha ez szélsőségesnek hangzik számodra, de valahogy csak el kellene kezdeni az emberiség és a világ helyreállítását. Ha pszichopata vagy, akkor te is egyetértesz ezzel, mert olyan sok gondod lehet azzal a rengeteg alacsonyabb rendű együgyűvel. Milyen szuper lenne, ha lenne egy saját kontinensetek és ott el lennétek magatoknak.
2017. szept. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hogyne, aztán szét kéne választani azokat is, akik melegek a nem melegektől, persze azokat is, akik gyakran betegek, hiszen ne vigyék már bele a beteg génjeiket az emberiségbe, persze akkor már azokat is, akik mondjuk ügyetlenek, és azok se maradjanak ki, akik butábbak...


A végén egy csoport maradna Európában: A gazdag, fehér, fideszes.

2017. szept. 5. 19:28
 9/17 A kérdező kommentje:
"Ha pszichopata vagy, akkor te is egyetértesz ezzel, mert olyan sok gondod lehet azzal a rengeteg alacsonyabb rendű együgyűvel." - Eddig még szociopaták szétválasztásáról volt szó, hogy kerülnek ide az együgyűek? Ráadásul hogy lehet eldönteni azt, hogy ki buta, ha a buták meg azt gondolják, nekik van igazuk? Ez oda vezetne, hogy azt hoznák ki butának, aki éppen nem ért egyet az adott kor hatalmon lévő elitjével...
2017. szept. 5. 19:30
 10/17 anonim ***** válasza:

6# azért írtam hogy szerintem inkabb sz#r alak mert a szociopaták tünetei is ezek de ezek mellet

-megjátszák az ézelmeket mások manipulálása vegétt

-Ritkán ismerik el hogy szociopaták

-érdek barátságokat kötnek sőt legtöbb esetben csak ilyen barátsagaik vannak

-bárkit manipulalnak a céljaikért ismétlem bárkit manipulálnak ha kell az anyukat is

Persze a "tünetek" egyén függőek de a racionális gondolkodás nagyon jellemző rájuk higgadtak és furcsán kezelik az életszituációkat ha ezekben mind vagy a legtöbben magadra ismersz szociopata vagy

2017. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!