Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom eldönteni, hogy...

Hogyan tudom eldönteni, hogy empátia e az amit érzek, és rossz a diagnózis, vagy nem az, és tényleg valós a diagnózis? (antiszociális/disszociális személyiségzavar)

Figyelt kérdés
Kórházi bentfekvés után adtak 2 diagnózis, és míg az egyikkel teljesen tudok azonosulni a másikkal nem. Disszociális személyiségzavar (vagyis az antiszociális) áll a lapomon de nem értem. Én mindig úgy gondoltam magamra mint egy végtelenül empatikus ember, hiszen sírok filmeken. De ahogy jobban elgondolkodtam dolgokon, soha nem hatott meg, ha valamiféle kapcsolatom, legyen az baráti vagy családi megszakadt. Valamit érzek emberek iránt, de nem is igazán tudom, hogy az szeretet e. Hogyan lehet ezt egyáltalán eldönteni..? Könnyen túlteszem magam az embereken. Sokszor hazudok, de sosem azért mert másnak rosszat akarok. Én senkit sem szeretnék bántani, világbéke az álmom, akármilyen klisésen hangzik. Imádom az állatokat, mindennél jobban utálom ha valaki bántja a kutyáját vagy macskáját vagy bármi ilyesmit. Ha meghalt egy állatom mindig sírtam. Ha meghalt egy rokon akkor nem. De ez még is azt jelenti, hogy emptikus vagyok nem? Nagyon össze vagyok zavarodva és képtelen vagyok ezzel azonosulni.

2017. júl. 14. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A rokon halalanak megsiratasa es az empatia mas. En sem tudtam aterezni senki halalat mert ugy gondoltam hogy az csak egy kapu es jobb nekik. De ha kinoztak egy allatot azt nem birtam, pl osztalyban volt hogy elkaptak egy macskat vagy csak egy madarat, de a vegen mar en rugdostam szet az idiota gyerekek fejet mert nem birtam elviselni hogy azok az artatlan allatok szenvednek. Sokszor ha keson ertem oda vagy osztalykirandulas volt, hazavittem az allatokat a taskamban es suli utan gyogyitgattam oket. Letezik felrediagnoztizalas. Fontos hogy tudd ki vagy belul es ne egy nyomorult papir dontse el.
2017. júl. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valami oka csak van, hogy ezt a diagnózist kaptad. Ha nem is érzékeled az orvosok még érzékelik. Nem beszélve arról, hogy a személyiségzavarban szenvedő ember szinte egyáltalán nem veszi észre magán, hogy ilyen problémája lenne.

Miért kerültél kórházba?

2017. júl. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Epilepsziás rohamok miatt. Epilepsziát nem állapítottak meg, csak 2 személyiségzavart. Mindkettő után olvastam kicsit, szkizotíp személyiségzavarral teljesen tudok azonosulni, a disszociálissal meg egyáltalán.

De hát azért érezném így olvasás után, hogy valamennyire igaz e, nem?

2017. júl. 15. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Na most vagy én vagyok hülye, vagy az orvosod (de nagyon). A rohamokra valamilyen zavart fel kéne írni. A másik... Antiszociális személyiségzavar. Neked... Maximum nárcisztikus. Nekem is az van és pontosan tudom, miről beszélsz. Különben meg hol élsz, hol kaptál te ilyen diagnózist?
2018. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!