Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ugye sokkal jobb, mintha...

Ez ugye sokkal jobb, mintha vagdosnám magam?

Figyelt kérdés

Szóval ha én elkezdek sírni, fél liter víz távozik a szervezetemből a szememen keresztül és úgy zokogok, hogy alig kapok levegőt. Hogy megelőzzem ezt, főleg mikor nem vagyok egyedül, elkezdem karmolni-kaparni a bőrömet a karomon/combomon, hogy a fájdalom elterelje a figyelmemet, és egyébként is olvastam, hogy a fájdalom boldogsághormont szabadít fel. Ezt úgy 10 percig csinálom. Volt, hogy kicsit felsértettem a bőrömet, de általában csak rózsaszín csíkok lesznek, amiknek néhány nap után nem marad nyoma.

Ez ugye nem önbántalmazás? Vagy nem súlyos, ugye? Nem borotvával esek neki a húsomnak.


2017. júl. 29. 20:21
 1/10 anonim válasza:
Mentálisan vagy az életedben valami nem oké, inkább ennek kéne utánajárni és megszüntetni "önbántalmazási" alternatívák helyett.
2017. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Autista vagyok, és próbálkozom normális lenni, de egyes dolgokra nagyon érzékenyen reagálok, főleg, mikor úgy érzem, senkinek sem kellek. Ami végül is igaz, vagyis nagyjából, de emiatt csak havonta párszor pattan el igazán a húr. Vagyis már kevesebbszer a "módszerem" miatt.
2017. júl. 29. 20:31
 3/10 anonim válasza:
Ha autista vagy, akkor is szólni kell a szüleidnek és eljárni szakemberhez.
2017. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Itt ne várj semmi mindent megoldó választ. De önbántalmazás, enyhe suicid jellemnek mondanálak. Depressziós is vagy. És ezt most józan paraszti ésszel mondom, nem vagyok doki, nekem ez jött le. Menyj el egy pszichiáterhez, nem kell félni, semmi extrát nem csinál. Ezt az autizmust nem tudom honnan szedted, de kétlem hogy autista lennél, gyógypedagógusnak fogok tanulni szeptembertől, te inkább egy sajátos nevelési igényű vagy, aki gyógyszeres és pszichológusi terápiára szorul. Az autisták nem ilyenek. Én foglalkoztam autista gyermekekkel, nekik van egy kis világuk, te túl nyitott vagy hozzájuk képest. Lehet megállapítanak nálad valamiféle "betegséget", de én kb 100% biztos vagyok benne hogy az nem autizmus lesz.
2017. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Honnan veszed, hogy autista vagy? Te magad gondolod így, vagy meg is állapították?

A depresszió és az öngyilkossági hajlam nem autizmus, ahogy az előttem lévő is írta, maximum LEHET a kísérő betegsége.

Ha a vagdosás autizmus lenne, a tinilányok nagy része az lenne.

2017. júl. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 wick3d válasza:

én vágdosom magam, de csak a lábaimon, nehogy észrevegyék

jó érzes ahogz te is irtad a fajdalom euforiat is okoz

Csak miutan lemosom a labam annzi vér van ott, ha valaki észrevenni talán gyilkosságra gondolna....

2017. júl. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Totyogós korom óta egyértelműen autista túneteket produkálok, az óvónőmtől kezdve a középiskolás osztályfőnökömig mindeni megmondta, hogy valami nem oké velem. Volt, aki még azt is mondta, hogy speciális iskolába kéne járnom, miután annyi furcsa szokásom volt, de legfőképpen mert a kommunikációs képességeim olyan szinten fejletlenek voltak, hogy egy kétéves jobban tudta volna megértetni/érvényesíteni magát nálam. Pedig normális családból származom, hirtelen természetű, de nem bántalmazó anyával. Persze előfordult, hogy kiabált velem vagy felpofozott és ilyenkor féltem tőle, de ennyi kell a gyerekneveléshez és nyilván nem a neveléstől lesz egy gyerek szellemi fogyatékos.

Na mindegy. Nem kellett volna egy regényt írnom. Ha azt mondjátok, a karmolás ennyire nem jó, elhiszem.

2017. júl. 30. 07:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem látok problémát a fogalmazó készségedben, ezáltal a kommunikációs készségedben sem.

Sokkal érthetőbben fogalmazol, mint jó pár ember.


Azt írtad, az ok az, hogy "nem kellesz senkinek".

Ezzel a problémával rengeteg ember küszködik és rengeteg ember érzi magát hasonlóan hozzád emiatt.

Lehet, hogy ők máshogy kezelik ezt a gondot, de mentálisan mindenkit megvisel.

A megoldás az, hogy megéled a vágyaid. Nincs jobb módszer erre. Keresned kell valakit, akinek kellesz, tehát egy párt. Ez rohadt nehéz feladat, de ha sikerül találnod, akkor ez a probléma legalább megszűnik.

2017. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Autistaként ajánlott,hogy elmenj szakemberhez.
2017. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Autizmus miatt nem kéne depressziósnak és öngyilkossági hajlamosnak lenned, mivel nem tartozik a betegséghez, csak mondjuk kialakulhat, ha amiatt piszkálnak, nem tudod elfogadni magad stb. Ezért kéne szakemberhez menni, segítséget kérni.

Van aspergeres ismerősöm, aki még a bőrét se karcolgatná meg egy körzővel szerintem, annyira undorodik a gondolattól, és nagyon nem is látszik rajta, hogy "más", csak sok mindenben máshogy gondolkozik, cselekszik, meg kicsit visszahúzódóbb. Tehát kicsit fura, de ezen kívül semmi észrevehető, amúgy intelligens és tanult. Ez az autistákra jellemző, sok politikus közt is van amúgy, Putyin is az.

2017. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!