Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns váltás hogyan...

Antidepresszáns váltás hogyan néz ki?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyógyszert váltani, mert rájöttem hogy antidepresszáns nélkül szarul vagyok. De le se tudok szokni a jelenlegiről. Hogyan működik a váltás le kell tennem a régit vagy egyben szedni a kettőt? És a régit elhagyva? Ha abbahagynám az antidepresszánst munkaképtelené válnék, főleg az elvonási tünetek miatt, de a depresszió is előjön. Rexetint szedek de nem akarom már szedni, mert ettől meg libidóm megszűnik. 8 éve szedem kb.

2017. júl. 30. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszerfüggőség.

Állj le azzal a sz.rral! Ha meg vàltani akarsz, akkor szerintem az orvost kellene megkérdezni, aki ezeket neked felírja évek óta.

2017. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megbántam elkezdtem szedni nem tudom abbahagyni olyan beteg leszek még aludni se tudok, napokig elképesztően erős fejfájás, totál lehangoltság. Mondjuk amikor elkezdtem szedni akkor se voltam valami jól.
2017. júl. 30. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Az orvosod tudta nélkül semmit se csinálj. Olyan rosszul leszel, mint ahogy még sosem. Szedd a gyógyszered tovább.
2017. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ugyanolyan hatóanyagúra váltasz, akkor egyik napról a másikra azonnal cserélhetsz.
2017. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Annak mi értelme lenne? Egyszer régen szedtem Velaxint, attól úgy felpörögtem majdnem kimentem Amerikába. Mindenki döbbenten nézett mi történt velem? De úgy emlékszem mintha elmúlt volna az az állapot, elég hamar pár hónap alatt. Ilyet Rexetinnél is tapasztaltam párszor de rövid ideig. De ezt a rexetint sokall nehezebb lerakni. A gyógyszer gyártók örülhetnek.
2017. júl. 30. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Az az értelme lenne, hogy ha amúgy beválik egy antidepresszáns, de a mellékhatások nem tolerálhatóak, akkor először meg lehet próbálni egy ugyanolyan hatóanyagút, mivel a más vivő- és segédanyagok miatt lehet, hogy a nem kívánt mellékhatás nem jön elő.
2017. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon lassan kell abbahagyni, az elozo adagnak mindig a 10%-at csokkentve, de ha elvonasi tunetek jelentkeznek, akkor meg lassabban. Varni kell, amig az agy/idegrendszer alkalmazkodik a csokkentett adaghoz. Ez igy az eredeti dozis fuggvenyeben honapokig/evekig eltart, de vannak, akik igy le tudnak jonni. A pszichiatereket hiaba kerdezned ezekrol, mert teljesen tudatlanok barmilyen a szakmajukat erinto kerdesrol van is szo (vagy szandekosan gyors csokkentest irnak elo hogy elvonasi tuneteid legyenek es ne hagyd abba sose a lobotomia kapszulajukat).


Ajanlom segitsegnek: survivingantidepressant.org

Itt a csokkenteshez minden hasznos infot megtalalsz.

2017. júl. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Én is váltottam régen. A régi adagját csökkentették , utána azzal együtt az újat szedtem kis adagban. Majd csak az újat. De ezt majd az orvosod elmondja. ennek is megvan a szabálya, amit nem lehet megszegni. Én cymbaltát szedek, nincs mellékhatása. szexuális sem
2017. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hallittàl e az 5 htp-ről. Googleban nézz kérlek utàna. Külföldön pl. Németorszàgban màr ezt ajànljàk az orvosok mivel antidepresszív hatása van. Kipróbàltam és tényleg. Bàr én nem sokàig szedtem antidepit. Valahogy csökkenteni kellene a Rexetint és erre àtàllni. Ez egy aminósav. Antidepivel sajnos nem lehet együtt szedni.
2017. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!