Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan, mitől lesz valaki...

Hogyan, mitől lesz valaki alkoholista? Az alkoholisták mind gyenge jellemek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 31. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem mind gyenge jellemű, ezt miből gondolod?
2017. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy mitol lesz valaki alkesz? Hmm.. Legtobbszor a gondok elol menekulnek a piaba , eloszor csak 1 pohar aztan 1 uveg aztan 2-3 mig vegul ez a kajaja is es eszre sem veszi. Valaki azert mert 'csak ugy' iszok egyet na meg egyet es O is alkesz lesz. A gond ugye az , hogy tagadja 'nem vagyok alkoholista' de kozbe menni - beszelni alig tud , ossze szarja - hugyozza magat.
2017. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én most 24 éves vagyok. Nem tudom irányba állítani az életem, semmi sem jön össze. Az életemben elfogyasztott alkohol 95%-át ebben a naptári évben ittam meg. Az előtt hónapokig nem ittam, most ritka a nap ha száraz vagyok.
2017. júl. 31. 21:28
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Azert tegyuk azt tisztaba , hogy kiket nevezunk alkesznek? Akik a napi par uveg soruket stb megisszak de az eletszinvonaluk nem csokken Ok nem alkeszek.
2017. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De miert iszol? Mi okod van ra 24 evesen?!
2017. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elvégeztem egy egyetemet vidéken. Nem vagyok sikeres vele. Irodai munkára se vesznek fel sehová, pedig papíron informatikus vagyok. Magánéletem szintén vacak, barátok nincsenek, csajom sose volt. Még otthon élek falun, a szülővárosomba szeretnék beköltözni, ami drága hely, de meló nincsen. Mehetek Pestre, pedig nem szívesen repülnék ki oda. Egyedül gyűmoltalannak érezném ott magam.
2017. júl. 31. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok piálástól. Az is veszélyeztetett, aki éveken keresztül heti 2 alkalomnál többször csak a társaság kedvéért iszik 3 italnál többet, viszont ha búfelejtőként ezt magánosan a kocsmában, vagy otthon 1-2 óra alatt hajtja fel, akkor 1-2 év alatt is alkesz lehet.
2017. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért vagy ilyen kishitű. A tech multik callcenterei vidéken nyelvszakot végzett tanárnőkkel vannak tele, akik 2-3-an albérletet bérelnek. Egy IT heldesk állást minimum kaphatnál, mérnökként ilyen csajok közül válogathatnál. Sok ilyen csajnak kényelmetlen élni csajokkal (mert ismerőseik állandóan járkálnak oda), egzisztenciális okból is kell nekik társ (lakást egyedül bérelni drága).
2017. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elsolepes le tenni a piat! Nem nehez akarat ero kell hozza. Amit elinnal nyugodtan elrakhatod igy tudsz sporolni. Melot keresni es talalni a masodik. A csajok ezutan johetnek mert ivocimbora csak a kocsmaba kell nem egy Nonek.
2017. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet valaki alkoholista egy-két sör mellett is naponta. Nem az a lényeg mennyit iszik valaki, hanem hogy mi van akkor ha azt az akármennyi alkoholt nem issza meg. Szerintem nem akaratgyengék. Ha az a motiváció hogy legyen pia, akkor biztos hogy megoldja ha egy lehetőség van is rá. Egyszerűen csak más a motiváció, a fontossági sorrend, a piától meg egy idő után beszűkül az érdeklődés. Alkoholizmus betegség szerintem és nem jellemhiba. Ha úgy érzed gond van kérj segítséget, magától nem múlik el.
2017. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!