Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megtanulni a...

Hogyan lehet megtanulni a jelenben élni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 2. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Fejben kell eldönteni...rajonni hogy tenni kell magadert, es ez az elso lepes
2017. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szomorkodni a múlton, mert az már nincs. Nem aggodalmaskodni a jövőn, mert az még nincs. Mindig arra koncentrálni, ami éppen most van. Vannak nagyon jó könyvek a témában. Ajánlom Echart Tolle: A most hatalma címűt.
2017. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen, de ha sikerül, sokkal boldogabb leszel. Az állandó rágódás a múlton és az állandó agyalás a jövőn teljesen tönkretesz minden értelemben. Szellemileg, testileg és lelkileg is. Tapasztalat.
2017. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy lehet, ha megtanulsz feladatokban gondolkodni, és nem pedig személyekben.


Naponta ált. reggel át kell gondolni, hogy mi az a feladat amit ma meg kell tennem, és erre kell koncentrálni, hogy azt meg is tedd.

2017. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!


1.nek - mármint olyanokra gondolsz, hogy tegyek magamért, amitől jobb kedvem lesz? milyen dolgokra gondolsz? az az igazság, hogy bármibe belekezdek, egyből elkezdek a jövőn kattogni, hogy "de mi lesz majd, ha mégsem sikerül" vagy "mi lesz, ha átvernek vagy nem fogok már egyszer kelleni neki (párkapcsolat)"...


2.nak - azt a könyvet elolvastam, és nagyon tetszett, de kb. mindig csak addig ér valamit, amíg a kezemben van, és éppen olvasom. Eltelik 2 nap és megint kezdem a rossz szokásom... hogy a múltban illetve a jövőben élek.


3.nak - igen, szeretnék boldogabb lenni ezáltal én is. de hogyan kell? te hogyan lábaltál ki ebből? mondogattál magadnak valamit? tudsz valamilyen példát mondani?


4.nek - az a baj, hogy mihelyt elvégztem a feladatot, máris megint kattogok, úgy, hogy észre sem veszem. és egyébként amíg el nem kezdem a feladatot is kattogok. valami ilyen "alapbeállítottság" kéne, hogy olyan legyek, aki tudja élvezni a jelent.

2017. aug. 2. 14:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A jelenben való élés az nem egy képesség, ami vagy vam, vafy nincs, hanem ez egy benső harc eredménye, ezért mindenkinek meg kell harcolni. Nekem ez a HIT által, segítségével sikerült.


"Aki a világgal foglalja el magát, azért van gondban, mert gonosz a világ, az elrabolja az időt attól a munkától, mely növeszthetné benne szeretetem működését, s így építhetné magában azt a készséget, hogy átvegye tőlem az Én BÉKÉMET, melyet nem úgy adok, mint a világ. Én nem félelemmel és feszültséggel teli békét kínálok fel nektek. Az Én békém: öröm a Szentlélekben. Ezen akkor sem tudok változtatni, ha ezt ti nem fogadjátok el. Nem csaphatlak be benneteket. Főleg akkor nem, mikor látom, hogy ti mennyire becsapjátok önmagatokat. Önmagatokat jobban becsapjátok, mint embertársaitokat"


[link]

2017. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van mögötte egy mélyen húzódó önbizalom. Hogy biztonságban érzed magad, mert akármi jön is, szembe tudsz nézni vele, és nincs rossz döntés. Nincs min aggódni, mert vagy, a világ is van, jönnek a dolgok, és mennek is. Érzed, hogy mi az amivel dolgod van, azt elfogadod, és mi az amivel nincs és azt elengeded. Végső soron hiábavaló minden (nem feltétlenül nihilista értelemben :D), mert az egyetlen állandó dolog a változás, az anyag pedig illúzió. És (rajtad kívül) senki sem ítél meg pl. a halálod után, ha egyáltalán meghalsz. (Ebben a kérdéskörben nem értek egyet a vallásokkal.)


Ezt az érzéket, hogy rendben zajlanak a dolgok akkor is ha hozzájuk se nyúlsz (sőt még akkor is ha hozzájuk nyúlsz! :D) kell gyakorolni. Ahogy gyakorlod, elkezdesz bízni az ítélőképességedben, hogy a jelenben jó döntéseket tudsz hozni, illetve jól érezni magad. Szerintem ez a nehezebb feladat, mert az oké, hogy megérkezel a jelenbe és ott is maradsz, de hogy az nem mindig jó érzés, és ezt valahogy fel kell dolgozni. Például sajog a bölcsességfogad, hogy majd széthasítja a fejedet. Érzed is, hogy ropog a csont. Na ezt végigültem, kb 24 órán át tartott. Aztán elmúlt.


Mondok egy konkrét példát, ami nálam bevált.

Kidolgoztam egy ébredés utáni rutint. Kb. 2 órás. Enélkül káosz, kapkodás és szorongás a napom, de ha így indul, az a nap már megérte. :)


Lehet pont az kéne Neked, hogy fogod magad, és abbahagysz minden tevékenységet, és csak ülsz, fekszel, pihensz, és nézed a plafont, és átérzed, mit jelent Számodra jelen lenni, és ezt rendszeresen megteszed. (Ez a reggeli rutinom nagy része, csak ülök a kávémmal és figyelem magam és a környezetemet) Szánj erre időt.

2017. aug. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

emánuel113: köszi! képzeld, nem is vettem észre, hogy linkeltél valamit, és csak úgy böngészgettem az interneten, amikor elkezdtem olvasni ezt a web-hangot... aztán olvastam, olvastam, és találtam benne egy sort, amit te is ide írtál... mondom nekem ez olyan ismerős. Visszanéztem a kérdésemnél a válaszodat, és láttam, hogy te is belinkelted ide ezt... :D de jó már, nem? :D


Egyébként szépen vannak ezek a dolgok megfogalmazva. De nekem ezek olyan homályos dolgok, amit ide bemásoltál is, nem tudom értelmezni, pedig szeretném... arra én is rájöttem, hogy gonosz a világ. Sőt, nem is nagyon akarok benne élni, de nincs más választásom. Sajnos nincs idő lelki feltöltődésre, és emiatt ér annyi stressz mindenkit, aztán persze, hogy az embernek tele van a napja félreértésekkel, idegességgel, meg aggódással, meg ez az ember mit gondol, az miért beszél így velem, stb. erre mi lehetne a megoldás?


7-esnek: Hát ezaz, milyen jó lenne, ha minden nap lenne az embernek 2 órája saját magára! Én szeretek csendben ücsörögni, és mondjuk nézni, hogy a fa zöld leveleire milyen szépen süt rá a nap, és csak bámulni... de ezt az átlagember - ahogy én sem - teheti meg napi szinten, mert rohanni kell a munkába, aztán haza, és a többi, úgy, hogy az ember már az alvásra is sajnálja az időt, mert egész nap nem élt... de egyébként az elgondolás nagyon jó. Csak ezzel a mai világ, amiben jelen kell lenni, nincs összhangban.

2017. aug. 7. 10:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Itt Jézus azt üzeni, hogy a külső világot (ami rajtunk kívül van), azt nem tudjuk, ne is akarjuk irányítani és befolyásunk alá vonni, mert „gonoszak a világ dolgai”. A bennünk élő SZERETET, az ami igazából a mi boldogságunk, lelki békénk forrása. Ezt a külső világ nem adhatja, de el sem veheti.

Aki a külső körülményektől teszi függővé lelkének békéjét, az soha sem fogja azt megtalálni.

Jézus egy istállóban született, majd a keresztfán végezte, a két pont között nem volt egy hely (ágya), ahová a fejét le tudta volna hajtani, mégis boldog volt. A boldogságát és az örömét nem a külső körülmények határozták meg, hanem a benne élő szeretet.


Nagyon megéri Jézussal foglalkozni, az evangéliumokat, vagy a HANG – könyveket olvasni, vagy másokkal Róla beszélgetni, mert ennek következtében változik a gondolkodási módunk, tisztul a látásunk, és béke lesz ennek következtében a lelkünkben.

De kell egy jézusi közösség is, ahol a bennünk felmerülő kérdésekre értelmünket és a szívünket is megnyugtató válaszokat kaphatunk, ahol a megtanult elméleteket gyakorolhatjuk, meg oszthatjuk másokkal is.

Az életem azóta rendeződött, amióta a HANG - könyvek segítségével megértettem és felismertem, hogy Jézus tényleg létezik, él és itt van velünk valóságosan is, és segít annak aki eltudja fogadni a segítségét. :)

2017. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!