Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy elvonjam a...

Mit tegyek, hogy elvonjam a figyelmem?

Figyelt kérdés

--Hosszú monológ, megköszönöm, ha elolvasod--

Pár hete kezdődött az egész, mikor úgymond szakítottam a legjobb barátnőmmel, több év barátság után. Nagyon össze voltunk nőve, de sokat változtunk, és már nem voltunk 'kompatibilisek' egymással. Akkor egy két hétig - a nyilvánvalóan ilyen helyzetben adódó szomorúságon kívül - jól voltam, és úgy gondoltam, jól döntöttem, hogy most megoldottam egy feszült pontot az életemben. (Egyébként ha hosszasan elgondolkodom ezen, még mindig erre jutok)

Aztán jött a feketeleves. Mostanában szinte állandóan a padlón vagyok lelkileg, bár ezt senkinek sem mutatom, szerintem még nem is vették észre. Viszont ha egyedül vagyok itthon (,vagy ha nincs velem ismerős, akár a buszon is, utcán is), folyamatosan sírok. Megállíthatatlanul. Ha vele kapcsolatos dolog jut eszembe, ha arra gondolok, hogy miket mondtunk egymásnak (nem kimondottan békében váltunk el).

Emellé jön az is, hogy a barátnőmön kívüli egyik ember, akihez közel(ebb) éreztem magam, nincs annyira 'rám utalva' mint én rá. (A többiek, akikkel megbeszélhetném ezt - nyaralás miatt - nincsenek elérhető közelben)

Nagyon sokat sírok, szinte bárhol, ahol rámjön. Bármi történik, azt túldramatizálom, és úgy fogom fel, mintha 'ellenem' történt volna. Sokat kattogok minden múltbeli dolgon, még olyanokon is, amik már rég nem aktuálisak. Azért is rossz ez, mert az ilyeneket eddig vele beszéltem meg.


Első körben szeretném elvonni a figyelmemet ezekről, hogy egy kicsit 'kiszállhassak' az életemből, mert többször gondoltam már öngyilkosságra is. (Amit nem fogok megtenni, mert mindig önző dolognak tartottam, de riaszt, hogy ilyenre gondolok egyáltalán). Év elején volt egy idegösszeomlásom, azt átvészeltem, de mások segítségével. Ezt viszont sokkal durvábban élem meg.

Valami új hobbira(?) gondoltam, vagy valami olyan dologra, ami elvonja a figyelmem. (Akár mondjuk egy jó könyvet ha tudtok ajánlani, azért is hálás lennék). Már tényleg nem tudom, mit csináljak.

17/L



2017. aug. 2. 13:05
 1/1 anonim válasza:

Ismerős ez az érzés, hidd el sokan megjárták már a hadak útját emiatt!

Mindenhól,mindenben őt keresed,mindenről csak a lány jut az eszedbe.

Ha van rá mód melegítsd fel a káposztát beszélj vele, mond el az érzéseidet neki!

Ha nem akar semmiképp akkor meg el kell felejtení - ami nehéz, de nem lehetetlen.

Ne feledd, mindenkí potólható!!!

Csak ívásra és butaságra ne add a fejed mert azt késöbb nagyon meg fogod bánni...

2017. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!