Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez klausztrofóbia? Ha igen,...

Ez klausztrofóbia? Ha igen, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
(Azt így előre elmondanám, hogy még nem számítok nagykorúnak.) Először akkor kezdtem fóbiára gyanakodni amikor anyukám mesélt arról, hogy a munkahelye pincéjét atombunkernek építették ki. Ilyen kicsi nyírjos szürkefalú hely. Akkor amikor nem nézett rám, engem elfogott a remegés és izzadtam amikor arra gondoltam, hogy ott kéne maradnom, akár egy percig is. Sokszor amikor a suliba mentem busszal, és leültek mellém, úgy, hogy még az ülések között is álltak pánikba estem és úgy éreztem megfulladok, ha nem jutok ki. A tömeggel is így vagyok. Például, amikor a családommal a tüzijátékot néztük, én remegtem és próbáltam nem sírni a sok ember között. Ez fóbia? Ha igen, hogy kéne kezelni?

2017. aug. 4. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet benne klausztrofobia is, de nekem inkabb panikbetegsegnek tunik, még viszonylag enyhe formaban. Nekem is van mindketto, hasonlo szituaciokban tor ram, mint nalad (plusz ram még a magasban is, pl kilatoban). Valamikor jobban kordaban tudom tartani, valamikor kevesbe. Amikor nagyon ramtor (mostanaban leginkabb a buszon szokott, amivel dolgozni jarok, tehat sajnos nem megoldhato, hogy elkeruljem a szituaciot), olyankor minden erommel azon vagyok, hogy eltereljem a gondolataimat es ne figyeljek arra, ami panikot kelt bennem. Pl elkezdek zenet hallgatni es nezem a tajat, vagy a telefonomon nezek valamit, vagy beszelgetek. De elofordul, hogy keptelen vagyok barmi masra fokuszalni, csak arra, hogy nincs levego, kicsi a ter, sok az ember, stb.. Hat nehez.
2017. aug. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem neked kell kezelned, hanem a terapeutának.
2017. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!