Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szerezzem vissza a hitem?

Hogyan szerezzem vissza a hitem?

Figyelt kérdés
Ez nem vallásra vonatkozik, nem arra a fajta hitre gondolok. Egyszerűen csak nem hiszek el semmit, ami nem egyértelmű, vagy ami relatív, és nem az én szemszögemből nézzük. Elfogadom,csak nem hiszem el, hogy az illető véleménye őszinte. Nem hiszem el, hogy holnap van értelme bemennem dolgozni. Nem hiszem el, hogy van olyan ismerősöm, aki őszintén szeret. Egyébként diagnosztizálva vagyok kevert szorongásos depresszióval. Jelenleg gyógyszeres kezelést is kapok, mivel hónapokig nem javult semmi (a környezetem csak rátett a romlásra egy lapáttal) és már mozogni se tudtam, annyira nem éreztem semmit csak bánatot. És persze nem hittem semmiben. A gyógyszereknek hála most már én is úgy érzem magam, mint a depresszió előtt, azonban a hitem nem tért vissza. Voltak nagy csalódások, például csalódtam a "barátaimban", akikkel napi azinten tartottam a kapcsolatot egy évig, majd gyerekes módszerrel morzsoltak le a klikkből, mert többet nem voltam számukra hasznos. Talán ez volt az, mikor elvesztettem a hitemet. Ez előtt voltak terveim. De már ha tervekre vagy bármi komolyra gondolok a könnyeimmel küszködök. Számomra olyan ambivalens, ha ezen rágódok megint meg akarok halni. Ti miben hisztek, és miért?

2017. aug. 4. 22:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Meghalni?.....Ne legyél hülye. Csalódtál azokban az emberekben, akiket barátaidnak hittél. Szomorú... De ez van. Nem voltak igaz barátaid. Lehet bánkódni és letörtnek, vagy esetleg mérgesnek lenni ezért. Viszont! Ha ezek az emberek nem is voltak igaz barátaid, akkor nem is olyan nagy veszteség. Barátokat bármikor, bármilyen korban találhat az ember. Egyébként ez nem ide tartozik, de a klikkek ilyenek. Folyamatosan változnak a tagok. Ne klikkeket keress. Ha a munkában nem is, de a környéken, szomszédságban biztos találsz 1-2 jófej embert. ( bocsi az emberezésért, de nem tudom, hogy milyen nemű/korú vagy.) Én hiszem, hogy mindenki képes meglelni a maga örömét. Ha a barátaidban nem leled, akkor keresd magadban. Legyen hobbid! Játsz! Nézz filmeket, sorozatokat! Én hiszem, hogyha minden el van baszva (szokott így lenni), előbb-utóbb minden rendbe jön. Olvasottak alapján makacs lehetsz. Ez van. Maga módján mindenki az. És más véleményét pedig elég, ha elfofadod. Hinni én sem hiszek sok mindenkiében. Kérdésedre válaszul pedig: én hiszem, hogy ha nincsenek terveim, veszve van minden, akkor sincs romban a világom. Mert! Miközben a saját kis örömömre szolgáló hobbim folytatom, boldog vagyok. Ha boldog vagyok, akkor kitisztul a fejem. Tisztábbnak, és szebbnek látom a dolgokat. Próbáld ki te is. Hidd el beválik.
2017. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!