Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért felejtek el mindent? 21/L

Miért felejtek el mindent? 21/L

Figyelt kérdés

Semmi nem marad meg hosszútávon a fejemben, legyen az bármi. Mondjuk megtanulok egy tananyagot par napig megmarad, aztan semmire nem emlékszem. De akár ha egy hozzám közel álló személy mesél valamiről legközelebb arra sem emlékszem.

Eléggé megnehezíti ez a tanulást az egyetemen.



2017. aug. 6. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele de szerintem nagyon sok ember. A felesleges infókat az agyad kiűríti. Én személyszerint ha valaki mond valamit pár perc alatt elfelejtem. Ez ellen maximun menória fejlesztéssel lehet javítani. Ennyit tudtam segíteni 17/f
2017. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de miért kell 2 hónapja minden vasárnap kiírnod ugyanezt a kérdést? :)
2017. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én most írtam ki először ilyen kérdést
2017. aug. 6. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg elfelejtesz mindent...
2017. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát kösz a sok segítséget...
2017. aug. 6. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok ember ilyen pl én is. Valaki kezet fog velem és mondja a nevét abban a pillanatban elfelejtem. Ez akkor súlyosabb mikor túl sok információ jön napokon keresztül és az agyam egyszerűen már nem fogadja be, vagy van valami gond amin agyalok és nem tudok másra figyelni. Nekem a magnézium segít ilyenkor, meg pár nap pihenés amikor csak magamra figyelek. Eljárok edzeni ami levezeti a feszültséget.
2017. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg egy pár tipp ami nálam használt:


- Rengeteg asszociációt használok tanulás közben.

- Gyakran ismétlek.

- 40-50 percenként 10 perc szünet vagy más elfoglaltság.

- Még többet ismétlek akár memóriakártyákat használva.

- 'Önjutalmazás', ha sikerült valamit sikeresen feldolgoznom:).


Mellette még segíthetnek a vitaminok, egészséges életmód, rendes kikapcsolódás, sportok és megfelelő időtartamú és minőségi alvás/pihenés.:)


Remélem tudtam segíteni,

üdv!

2017. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. aug. 7. 17:18
 9/9 anonim válasza:
Azóta változott valami?
2023. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!