Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a gyökere a nyelési...

Mi lehet a gyökere a nyelési fóbiának?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve, hogy érint a nyelési fóbia. Ha nem rágom össze jól az ételt egyszerűen félek lenyelni (bár még így sem megy le egyszerűen). Ennek lelki okai vannak, csak éppen fogalmam sincs, hogy mik azok. Nem tudok rájönni, mi lehet az a dolog, amit annyira elnyomok magamban, hogy könnyebb ezzel a fóbiával nap, mint nap megküzdenem, mint magával a dologgal. Nem tudom mi az, amit "nem tudok lenyelni", és hosszas önismereti munkával sem találtam még megoldást. Aki volt ebben a helyzetben, de már kigyógyult belőle annak mi segített, vagy mi volt az a felismerés, aminek hatására megszűnt a fóbia?

#nyelés #fóbia #elfojtás #phagophobia #nyelési fóbia
2017. aug. 8. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán egy rossz tapasztalat, legalábbis én így vagyok a gyógyszerekkel, egyszer megakadt egy a torkomon és azóta nem tudok lenyelni semmilyen gyógyszert, pánik jön rám ha gyógyszert kell bevenni.

Lehet a te problémádra pszichológus lenne a jó megoldás.

2017. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs korábbi tapasztalatom, hogy bármit is félrenyeltem volna valaha, egyszer csak a semmiből kialakult ez a fóbia (ezért is gondolom azt, hogy ez lelki okokra vezethető vissza).
2017. aug. 8. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert lehet egy csecsemőkori hányás miatt is.

Lehet egy még nem észlelhető gyomorszáj sérv, ami szintén lehet a korábbi következménye.

2017. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
18 vagyok, szóval nem hiszem hogy sérvről lenne szó
2017. aug. 8. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy kisgyerekkori hányás megfeszegetheti a nyelőcsövet. A lélek legelső és legfontosabb információ gyűjtő forrása a nyelőcső. Az innen érkező információk megalapozzák a lélek további fejlődését. A kisgyerek mindent a szájába vesz mindent megkóstol. Ezektől függ a további fejlődése.
2017. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ennek lelki okai vannak" a fóbiáknak a gyökerei ebben vannak!

bocs az elöbb korán elküldtem.

2017. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a dolog független más egyebektől? Úgy értem, akkor is előfordul, ha otthon vagy? Vagy ha teljesen egyedül vagy?
2017. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom régebbi a kérdés, azóta megoldódott a probléma??
2020. febr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!