Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják egyes esetekben...

Miért mondják egyes esetekben "fóbiának", ha valaki valamit (mentális) betegségnek tart? Pl. Ha valaki a transzneműeket mentális betegnek tartja, miért mondják rá, hogy transzfób? vagy, hogy lenézi a transzokat?

Figyelt kérdés
Az sem ritka, hogy gyűlölködőnek nevezik azt, aki ezt betegségnek tartja, holott semmi ilyen érzelmei nincsenek. Miért?
2017. júl. 6. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A fóbia félelmet,iszonygást,irtózást jelent. Ha valaki irtózik vagy fél a transzneműektől akkor transzfóbiás. Van olyan aki személyes támadásnak veszi azt ha a másságát mentális betegségként fogják fel ezért ha megbántod akkor azt ő transzfóbiának titulálja.
2017. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, mit jelent a fóbia, ezért nem világos, miért nevezik az olyan embert transzfóbnak, aki egyáltalán nem fél a transzoktól, akár kedvelheti is őket, de ezt az egészet mentális betegségnek tartja. A transzok a saját félelmüket vetítik ki másra? Vagy mivel megbántva érzi magát, azt képzeli, hogy ezzel jól visszavág?
2017. júl. 6. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek nem orvosi, hanem "politikai" jelentéstartományt hordozó kifejezések. Bizonyos körök kedvelt módszere, hogy a szavak jelentését önkényesen hajlítgatja, torzítgatja; esetleg úgy elmossa, hogy jelentés nélküli szitokszóvá válik, amit retorikai bunkósbotként lehet használni.
2017. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elfogadom őket, és egyáltalán nem értem miért foglalkoztat egyes embereket az, hogy ki és mit csinál zárt ajtók mögött, ez mindenkinek a magánélete. Felőlem mindenki azt szeret amit és akit akar, amíg ezzel az én jogaimat nem sértik. Szerintem a melegek értelmében senki sem beszélhet fóbiáról. Mitől fél?-ez egy társadalmi megítélés csak, hogy ember és ember között mégtöbb feszültség legyen. Az, hogy az én magánéletemben lenne olyan ami a társadalom szempontjából betegnek nevezhető, azért sértődnék meg rajta, mert ha az illető ezt kinyilvánítja azzal a magánéletembe akar túlságosan beleokoskodni. Engem a melegfelvonulás sem zavar. Mindenkinek joga van utcára vonulni, akit ez bánt annak meg egy napig kell csak kerülőutat választani.
2017. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem magánéletbe tolakodás, ha valaki valamit betegségnek tart.

A melegfelvonulás szerintem tök jó, és fontos, hogy ezt megtehessék, én is szoktam rá járni, de nem értem, hogy jön a kérdésemhez.

2017. júl. 7. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!