Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhetett? Mitől lehetet...

Mi történhetett? Mitől lehetett? Senkinek sem mertem elmondani.

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogyha esetleg rossz kategóriába tettem, nem tudtam, melyikbe kéne. Igyekszem röviden leírni, mi történt, de nem ígérem, hogy rövid is lesz.


Hajnali kettőkor még épp egy kedvenc sorozatomat néztem, pár perc volt már csak hátra, amikor le kellett állítanók, mert elküldődött ez az egész. Előtte még sosem történt ilyen. Hirtelen szorító érzésre lettem figyelmes mellkasban, olyan volt, mintha valaki rajt sült volna, és nem kaptam rendesen levegőt. Felgyorsult a pulzusom, éreztem, hogy milyen hevesen, erősen dobog a szívem. Zihálni kezdtem, mert egyre nehezebben jutottam levegőhöz, és amikor mélyen lélegeztem, enyhe fájdalmat éreztem a mellkasomban. Szállni kezdtem, émelyegtem, és úgy éreztem, bármelyik pillanatban elájulhatok. Félelem tört rám, minden apró neszre megugatottam, figyeltem, hogy mi az, mi csap zajt, pedig csak a macskáim voltak. Fel kellett kapcsolnom az összes lámpát, annyira féltem, de ettől sem múlt el. Reszketni kezdtem, gombóc nőtt a torkomba, hatták pedig sírógörcsöt kaptam. Fáztam, mégis izzadtam. Körülbelül húsz-harminc pedig fog tartott ez az egész, akkor kezdtem csillapodni, de sokáig tartott, míg elmúlt teljesen, főleg a heves szívdobogás és az erős zihálás. Kicsit olyan, month meg sem történt volna, kicsit álomszerű, de minden pillanata ott van bennem, az a rettentő érzés. Olyanok jártak a fejemben, hogy meg fogok fulladni vagy leáll a szívem... (Tudom, butaság) Mostanra már nincs semmi, de még mindig összerezzenek ösztönösen minden nagyobb zajra.


Mi lehetett? És mitől lehetett? Senkinek sem mertem szólni, de nem tudom, mi ez és hogy valami olyasmi, amit kezelni kéne-e. Mikor kicsi voltam (öt vagy hat éves), akkor volt hasonló élményem, az néhány napig tartott. Olyan volt, mintha nem tudtam volna nyelni, emiatt alig ettem és ittam. Nagyon szépen megköszönném a válaszokat, mert nem tudom, mi volt ez, és aggódom.


Egyébként 17/lány vagyok, ha ez esetleg számít.



2017. aug. 12. 11:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezerszeres bocsánat az elírásokért, telefonról írtam ki a kérdést, és az autocorrect így látszik, munkálkodott. Remélem, így is érhető.
2017. aug. 12. 12:01
 2/7 anonim ***** válasza:

tipikus pánik roham.

nem kéne éjszakázni, mert felborul a biológiai órád, és a vizuális ingerek (pl a sorozatod) is kiválthatnak ilyen rohamokat.

főleg ha már az agyad pihenésre vágyna, de még mindig dolgoztatod film nézéssel.

sportolj, fáraszd ki magad, mozdulj ki, ne otthon tespedj egész nyári szünetben mert akkor ezek a rohamok csak erősödni fognak.

ha súlyosbodik akkor érdemes szakemberhez fordulni.

2017. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam általában éjszakázni, csak rátaláltam erre a sorozatra, és nem tudtam abbahagYni. Valamint barátokkal vagy családdal rendszeresen megyünk ide-oda, ezzel sincs baj, de akkor igyekszem majd jobban lefárasztani magamat (: Köszönöm a választ és a tanácsot is!
2017. aug. 12. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg tipikus pánikroham, de én nem hiszem hogy a sorozat váltotta volna ki, meg a késő este.. nekem is volt, és teljesen random jött elő nekem is, a munkahelyemen ültem, nem is értettem mi történik, de ugyanezek a tüneteim voltak nagyjából. Én elmentem pszichológushoz is, mert utána nagyon tartottam egy következő rohamtól, és megbeszéltük hogy mi okozta. Az én esetemben nagyon sok és nagy stresszforrás volt akkoriban ( államvizsga, lakásvásárlás, munkahelyváltás, stb..) nem stresszes esetleg nagyon életed? Kívánom, hogy ne legyen többet ilyen rohamod, de ha esetleg az előző kérdésre igen a válasz, érdemes többet foglalkozni vele, mert sajnos nagyon meg tudja keseríteni az ember életét.
2017. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Stresszes vagyok mostanában, viszont ezek egyáltalán nem olyan nagy dolgok szerintem, amik kiválthatták (aztán kitudja) Azokra, amiken én stresszesek, szerintem azt mondanák, hogy tipikus tinis dolog. Majd jobban magamba nézek, hátha megtalálom a választ. Félek, hogy megint rám tör majd, ma hajnalban is felriadtam, nem bírtam visszaaludni, csak egy óra múlva, akkorra múlt el a hányinger-félelem-heves szívverés kellemetlen hármasa. Régebben volt ilyen, a stressz jele nálam, de hónapok óta nem jelentkezett. Érdemes lenne elmennem az orvoshoz?

2017. aug. 13. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2. valaszolo vagyok, ha megteheted szerintem keress fel egy pszichologust. Az első rohamomnál én sem értettem mi tortént, mert nem éreztem durvánok a stresszt, úgy éreztem tudom kezelni. Aztán addig szoromgtam attól hogy megint rohamom lesz, hogy végul úgy döntöttem ez nem mehet így tovább és segítséget kérek. Aztán az első alkalommal csak soroltam hogy min stresszelek, és a doki mondta hogy ez nagyon sok dolog, és biztosan emiatt volt. Nagyon hasznos, korulbelul 5 alkalommal voltam, segít pozitívan gondolkozni, elengedni a gondokat. Én tényleg magyon akánlom! :) ha még tudok valamiben segíteni nyugodtan írj privit
2017. aug. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta abbamaradtak a rohamok?
2018. júl. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!