Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok elvont lenni....

Nem akarok elvont lenni. Hogyan tudnék változni?

Figyelt kérdés

Mindig is volt bennem egy kis introvertáltság, de az utóbbi egy évben nagyon mélyen filozofikus, elvont, melankolikus lettem. Ebből szeretnék visszalépni a korábbi földön járó énembe.

Azért nem akarok elvont lenni, mert csak azt látom, hogy az ilyenek idővel depressziósok lesznek, mindenféle pszichés bajuk van, elkezdenek inni. Én nem szeretném ezt a szintet megvárni.

17/f


2017. aug. 16. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Hát ne várd meg, kezdj el inni most!
2017. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez elég furcsa következtetés, mert írhatnám azt is, hogy a nagyon extrovertált emberek buliról buliba járnak és elkezdenek sokat inni :)

Próbáld megőrizni az egyensúlyt magad és a környezeted között. Egyik véglet sem jó.

Nem tudom, mi a gondod, de ha valaki önként " mélyen filozofikus, elvont", az nem kezd el piálni és nem lesz depressziós, mert úgy árzi jól magát.

Szerintem te már most enyhén depressziós vagy, de szrencsére látod a problémát.

2017. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A pszichológusom egy projektív teszt eredménye alapján azt mondta, hogy nincs depresszióm, sem hajlamom rá.
2017. aug. 16. 21:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Másrészt a depresszió az ennél sokkal komolyabb, mint ami nálam jelentkezik. Csak manapság mindenre rögtön ráhúzzák, hogy az. A diagnózist meghagyom szakemberre, itt másra irányult a kérdésem.
2017. aug. 16. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél filozófus. Nem lehet túl stresszes meló, biztos nincsenek pl hajtós péntekek vagy hóvégék.
2017. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A marihuána is okozhat filozófikus gondolkodást. De életkori velejáró is, hogy kamaszkorban-ifjúkorban elkezd az ember gondolkodni elvontabb dolgokon, világképet keres, és hogy ki is ő, hol a helye a világban, mi az élet értelme, stb.

Én kb. 16 éves koromtól kezdtem eljárni könyvtárba, vallás, filozófia, pszichológia polcos könyveket olvastam. Egyébként reál érdeklődésű vagyok, abban is dolgozom :)

2017. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!