Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik ptsd-ben szenvednek,...

Akik ptsd-ben szenvednek, leírnák, milyen tüneteik vannak?

Figyelt kérdés
Természetesen személyes tapasztalatnak örülnék, mert amit internetes oldalakon olvasok, nem biztos, hogy hitelesek, vagy legalább is azzal össze tudnám hasonlítani az itt lévő válaszokat.

2017. aug. 24. 16:01
 1/2 jeverezi ***** válasza:
0%
nem tudom mi az a ptsd
2017. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 monen ***** válasza:
100%

Nálam a főbb tünetek voltak a


1. Emlékbetörések, ami azt jelentette, hogy a traumával és a trauma okozóival kapcsolatos gondolatok csak úgy jöttek-mentek, amikor kedvük tartotta és ilyenkor érzelmileg újra éltem az eseményeket. Nem voltam elszakadva a valóságtól, de gondolatban és érzelmileg is újra játszódott az egész. Újra és újra és újra. És újra. Ezzel együtt járt a koncentrációzavar, képtelen voltam ilyenkor bármire is koncentrálni.

2. Éveken át tartó rémálmok. Mindig a magával a traumával, annak elemeivel vagy a traumát okozó személyekkel kapcsolatos rémálmok.

3. Kerülés. Én egy egész országot kerültem. A kerülés főként olyan helyzetekre vonatkoznak, amik emlékeztethetnek akár fizikai valójában, akár érzelmileg a traumára és a traumát okozó személyekre. Hogy egy példát mondjak erre, az egyik traumát okozó személy Good Life by Davidoff parfümöt használt. Évekkel később egy buszon utazva megéreztem ezt az illatot valakin és ettől váratlanul olyan pánikrohamot kaptam, hogy könnyek között próbáltam menekülni a járó bezárt ajtós buszról. Amikor kb. 1 perc múlva sikerült leszállnom, akkor öklendezve kapaszkodtam két kézzel egy kerítésbe, mert annyira reszkettem, hogy a lábamon sem tudtam megállni.

4. Szorongás

5. Hiper-éberség. Ez olyan, mintha teljesen fel lennének fokozva az érzékszerveid és meghallanál minden zajt, észre vennél minden apróságot.

6. Személyiségváltozás. Teljesen megváltozott az értékrendem (megjegyzem pozitív módon), emellett egy optimista mindig nevetős emberkéből a teljes ellentétébe csaptam át évekre.

7. Depresszió, szexuális vágy csökkenése, ideiglenes megszűnése.

8. Ellaposodott érzelmek. Egy rövidebb ideig annyira nem voltak érzelmeim, hogy már attól féltem pszichopatává váltam.

9. Düh, harag, síró görcsök, félelem. Máskor meg ilyen érzéseim voltak és voltak napok, amikor dühösen csak mondtam magamnak a magamét mintha elment volna az eszem.


Megváltozott az emberekhez való viszonyom, a munkához, pénzhez való viszonyom. A PTSD egy rettenetes állapot, de végül volt pozitív vonzata.


Remélem ez segít.

2018. jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!