Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tart az antidepresszans...

Fleabutik kérdése:

Meddig tart az antidepresszans mellekhatasa? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok.

3. napja szedem a Rexetin-t fel szemet es melle xanax 3x0.25

Szoringas es panikroham miatt kell szednem.

Miota szedem sokkal nyugtalanabb vagyok, izzad a tenyerem es talpam, nagyon ver a szivem, alig kapok levegot neha. Tudom hogy ez a gyigyszer hatasa de ezt meddig kell elviselni meg? Ami a legrosszabb hogy ket nap mulva repulnom kell es lemondanim sem lehet bar ferjem elkiser.

Aki tapasztalt ebben segitsen kerem, mikortol leszek jobban?


2017. aug. 31. 15:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Es azt meg nem irtam higy aludni sem tudok rendesen miota szedem.
2017. aug. 31. 15:39
 2/10 anonim ***** válasza:

A dokidat nem tudod felhívni esetleg?


Én is szedtem ezeket a gyógyszereket és nálam abszolút nem voltak ilyen "ellentétes" hatásai. Nem együtt szedtem őket, de én ezektől külön-külön is full nyugodt, sőt álmos és bamba voltam.


Egyébként úgy általánosságban a gyógyszerek kezdeti mellékhatásai olyan 1-2 hétig szoktak tartani.

2017. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-4 hét míg beáll. Aztán tönkreteszi a szexuális életet és hízlal. Tapasztalat. 5 éve Rexetint szedek, 20mg, 28/F
2017. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na, én tulajdonképpen, ha a pszichoaktív hatóanyagokról van szó, egy két lábon járó gyógyszerkísérletnek számítok. Az alprazolamnak lehetnek ilyen úgynevezett paradox hatásai, hogy pont az ellentétes hatást váltják ki.


Az SSRI gyógyszereknek általában 2 hét alatt kialakul a hatásuk,szerintem ha 3-4 hét után sem, akkor esetleg érdemes lehet kipróbálni Tritticot, vagy Aurorixet. Ha nem tudsz aludni, akkor valamelyik "Z" szerrel érdemes próbálkozni. Ha elaludni nem tudsz, akkor Sanvalt, ha éjjel fel is ébredsz, akkor inkább Zopigent. Utóbbinak lehet egy kellemetlen, de teljesen ártalmatlan mellékhatása, konkrétan másnap keserű szájízt okoz, az emberek több, mint 10%-ánál. Ennek oka, hogy a metabolitjának egy részét nem a vese, hanem a nyálmirigyek választják ki. Ha esetleg van még kérdésed, nyugodtan írj privátban!

2017. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Még annyit: az SSRI gyógyszerek a férfiak esetében valóban tönkreteszik a nemi életet, különösen az eszcitaloprám hatóanyagúak. Nőknél nem tudom, De ha kérdező férfi, akkor azt javaslom, egy szemet ne vegyen be belőle.
2017. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

No vagyok, 38 egy eleg nagy trauman vagyok tul.


Azt nem irtam hogy elotte kaptam Escitilt de attol meg rosszabbul lettem, annnyira vert a szivem hogy a surgossegin kotottem ki, de az ekg es labor nem mutatott elterest.

Most valtottunk erre de itt is ugyanugy erzem a mellekhatasokat bar nem ilyan erosen egyelore mint az escitilnel.

Elaludni nem megy es nem tudom hogy altato beveheto e xanaxal egyutt?

2017. aug. 31. 16:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez normális jelenség, nálam is így volt, sőt rosszabb. Aztán kiválóan bevált (nem ezt szedem, de ssri-t). Az első 2 hét elég cudar szokott lenni, ezért olyankor (lett volna) érdemes elkezdeni szedni, amikor van 2 hét nyugi. Emeld meg a xanaxot 4*0,25-re, mondjuk lefekvés előtt 0,5 vagy éjjel, ha már nem bírod, akkor a +0,25 (én az utóbbit csináltam). Külön altatót már ne vegyél be.

Az elhízás teljes hülyeség, mivel hízni természetesen CSAK kajától lehet. A nemi vágyat valóban megvágják, de inkább a gyakoriságát.

2017. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az szerotonin novelok noknel es ferfiaknal is permanens kasztraciot tudnak okozni. PSSD-t (post-ssri sexual dysfunction) Keressetek ra, mielott ilyen mergezo szereket vesztek be.
2017. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek válik be az SSRI. Van akit felpörget. Tulajdonképpen ez nem nyugtató, hanem pörgetőszer. Akik depressziósak, letargiában vannak, azoknak beválik. Nekem is durva mellékhatásokat okozott, nem is tudtam szedni.
2017. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Érdeklődnék, hogy tovább szedted? Mikor múltak el a tünetek és azóta jobban vagy-e?
2017. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!