Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom elviselni az evés...

Nem bírom elviselni az evés hangját. Hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kikészülök az evéshez tartozó hangoktól.Már pusztán a nyelés hangjától is idegbajt kapok,menekülnék,volt hogy majdnem elsírtam magam !

Direkt reggelente később kelek,hogy ne kelljen húgommal együtt reggeliznem.Nem bírom elviselni,rosszul vagyok,ha halom ahogy eszi a szendvicset vagy issza a kakaót.Nagyon zavar.

A mosdóba szoktam menekülni reménykedve,hogy mire kimegyek már mindenki befejezte az evést.

Tatám a legszőrnyűbb,mert ő nagyon csámcsog.Teli szájjal beszél,rosszul vagyok tőle :/


Nem tudom miért van ez.Úgy egy éve kezdődött az egész,azóta szerintem rosszabb lett.

Szeretnék megváltozni,mert tudom hogy ez nem jó dolog.Próbálok nem figyelni a hangokra,de nem megy.Még utána az asztaltól eltávolodva is kísértenek a hangok a fejemben.A fülemet próbálom sunyiba befogni,de mindig észreveszi valaki és elkezdenek röhögni rajtam vagy direkt csámcsognak mellettem.


Szerintetek,hogy változtathatnék ? Lehet ez is a kamaszkor része ?

15L



2017. szept. 2. 23:17
 1/5 anonim válasza:
Nekem a tesóm rág elviselhetetlenül. Egyszerűen undorítónak tartom. Apám meg kopogtatja a fogait. Attól is kész vagyok... ha befogom a fülem akkor meg jön a veszekedes, hogy milyen hülye vagyok,meg hogy nem is csámcsog.. Én is sírni tudnék ettől a szörnyű hangtól. Nekem 7 éve van ez... Minden étkezéstől előre félek. Remélem Neked hamar megjavul a helyzeted... :/ 13/L
2017. szept. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít a férjem (nyilván más is, csak vele eszem a leggyakrabban), pedig teljesen kulturáltan eszik, de a nyelést pl nem lehet befolyásolni. Mivel nem szeretném folyton piszkálni, általában zene mellett eszünk, így én se akasztom ki őt, és ő sem engem. :) 26 éves vagyok, nagyon nem kamasz. :D
2017. szept. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ez kényszerbetegség, OCD. Azt lehet ellene tenni, hogy szembenézel a félelmeiddel. Az agyad azt hiszi, hogy az evés hangjai rosszat tesznek neked. De ha az evés hangjait minden korábbinál nagyobb mértékben és tartósabban rádzúdítjuk, akkor egy ideig nagyon rossz lesz, de aztán az agyad rájön, hogy mégsem történt tőle semmi bajod, nem fogsz tartani tőle annyira. Elmúlni sosem fog, de a tüneteket lehet így csökkenteni, a normalitáshoz közel hozni. Erre a félelemmel való szembenézésre persze szinte senki sem tudja rávenni önmagát, így marad a szenvedés. Az OCD olyan, hogy javulni nem fog magától, egyre csak erősebb és rosszabb lesz és egyre csak gyűlnek majd a különböző kényszereid. Egyébként rengeteg féle gyógyszer van rá, ha megtalálják az adott emberre éppen hatásosat, azok valamennyire enyhíthetik a tüneteket. De ilyen Magyarországon nem igazán van, itt nem ismerik (el) a kényszerbetegséget. Itt mindig csak le fognak beszélni róla, hogy ez nem is kényszerbetegség.
2017. szept. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi vész! Majd kinövöd.
2017. szept. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És beszéltél már erről a többiekkel? Ha esetleg még nincs, vehetnétek egy rádiót a konyhába és akkor meg lenne oldva. Szerencsére nálunk mindenkit zavar, ha halljuk egymást, vagy akár saját magunkat enni, így mindig be van kapcsolva és így nem hallunk a zavaró zajokból semmit. Szerintem jó megoldás.
2017. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!