Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosi alkalmassági kialakítás...

Orvosi alkalmassági kialakításakor raírják az alkalmassági lapra, ha van valamilyen betegségem? Ha új helyen kikérik, ez ra lesz vezetve?

Figyelt kérdés
Járok pszichiáterhez és az üzemorvosom valószínűleg lekerdezte a betegségutamat, ennek már két éve, azóta kétszer megadta az alkalmassagit. Most viszont új helyre kerülök és a régi helyről fogjak elkérni az alkalmasságit. Azon rajta lesz bármiféle információ ezzel kapcsolatban? Mert véd az orvosi titoktartás, nem? Szóval ez nem olyasmi, amit elküldenek faxon és kész, ugye? Vagy ez csak egy lap, ráírva, hogy alkalmas? Tehat nincs is info rajta ilyesmiről?

2017. szept. 7. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Az alkalmassági véleményen nincs betegség feltüntetve. A kartonon van. Az új üzemorvos ha akarja kikéri a kartont a régitől, akkor azon rajta lesz a betegség. Az orvosi titoktartás nem vonatkozik azokra az esetekre, ha két orvos kezel egy beteget és erről információt cserélnek.
2017. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így már megnyugodtam. Egyébként nem értek egyet ezzel a szabályozással, hogy "bárki" lekerheti csak úgy ezeket az adatokat. Gondolok itt a fogorvostol elkezdve a nőgyógyászig bárkire. Természetesen már letiltottam és értem, hogy a jobb ellátás érdekében van, de valahol szerintem nincs jól kitalálva. Persze lehet, hogy tévedek. .
2017. szept. 8. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!