Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kerülnek ilyen sokba a...

Miért kerülnek ilyen sokba a pszihológusok?

Figyelt kérdés
nézegettem akár 6-15000 egy alkalom a pszichoterápia kiképzett pszichoterapeutával még drágább és még hoszabb, és egy ilyenhez legalább egy évig el kell járni hogy változás legyen és hetente, mert függ a kliens tempójától és a beszélgetéstől, a pszichoteráia meg még hosszabb, a kognitív terápia a legrövidebb az csak 15 alkalom kb. azért az kemény az már milliós összeg :D és ha mégse változol akkor ment a milliód a kukába, járt már valaki így?
2017. szept. 9. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mert igen sokáig és sokat kell tanulniuk ahhoz, hogy megfelelö szakemberek legyenek, ezért érthetö módon idövel be akarják hozni a képzésükre fordított pénzt, másrészt viszont csak akkor tudnak segíteni, ha a páciens együttmüködik és nem csodákat vár.

A pszichológus ugyanis csak útmutatást tud adni, de ez minden egyes esetben más az illetö hozzáállása és reakciói alapján. Ha valakinek nem segít, akkor azért saját maga nem hajlandó tenni semmit, hanem kivülröl várja a megoldást, márpedig ez nem megy.

2017. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát erről nem tájékoztatnak a pszichológusok. voltam már egynél és láthatólag nem haladt semmi, de nem küldött e, pedig csak sajnáltatni magamat jártam hozzá a múlt miatt.
2017. szept. 9. 12:28
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
:D sajnáltatni jártál magadat egy pszichológushoz? De hiszen azt tök ingyen is megteheted ismerősödnek, rokonodnak, vagy ha égőnek találod és idegennek akarod magad sajnáltatni akkor ott vannaka a lelkisegély vonalak és ingyen megteheted, meghallgatnak, ha szerencséd van még együtt is éreznek veled. A pszichológusok nem arra képzik szerintem magukat, hogy önsajnáltató rinya gépeket hallgassanak, hanem arra, hogy egy konkrét állapotból kisegítsenek. Kár ilyenért a segítő és saját idődet pazarolni főleg a pénzt lszórni, mikor 6-15 ezerből annyi minden mást lehet venni, amiben örömedet is lelheted! Nem tudom hány éves vagy, de gondolkozz egy kicsit! Csak egy kicsit :D
2017. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!