Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik láttátok a Széttörve...

Akik láttátok a Széttörve című filmet szerintetek létezik ilyen súlyos zavar, hogy az agy képes ennyire fizikálisan is megváltoztatni az embert vagy ez csak kellett a filmbe, hogy izgalmas legyen?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva engem dühített a film, mert emberek abból csinálnak szórakozást, ami másnak a betegsége. Én is küzdök pszichés zavarokkal és mindig rettegek hogy olyanná válok mint egy szörny. Olyan érzésem volt a film alatt végig, hogy milyen igazságtalan az élet, hogy ebből a betegségből nincs visszaút, hogy nincs kontrolod magad fölött és h ez egy valóra vált remalom. Ha most nem is nézzük ennyire túl misztifikalva a zavart mint ahogyan a filmben megrendeztek, akkor is önmagában ez egy súlyos zavar, mint ha az ember ha akarna is tenni azert hogy jó legyen nemtud, és ez szörnyű. Akkor viszont miért mondjuk meg halljuk mindig azt hogy sosem szabad feladni, mindenből van kiút, mindenre van megoldás.... Egy ilyen betegségre milyen megoldás van, ami után élhet normálisan az ember és elhiheti magáról meg hogy nem ő nem rossz ember és nem egy szörnyeteg akik majd embereket öl stb.... Szörnyű így élni... Én magamon tapasztalom, bár elvileg nincs disszociativ zavarom hanem borderline-t diagnosztizáltak. Rossz volt hallani a többi embert beszélni a filmről, és ahogy mondták egymásnak hogy jujj és vágod azt a jelenetet, jujj az milyen para volt stb... Miközben én nem külső szemlélokent néztem a filmet hanem mint aki fél hogy magát látja a kivetiton és szívesen csatlakoznék a többi fiatalhoz ahogy nem kell félniük a látottaktol, csak úgy néznek rá mint egy újabb pszicho horrorra, de nekem csak egy rossz és félelmetes élmény volt, ahogy azt érzékelem nem vagyok normális és más vagyok mint a többiek és soha nem leszek már boldog és félek egy szörnyeteg leszek.
2017. szept. 11. 20:27
 1/6 anonim válasza:
35%

Ilyen nincsen nem létezik eleve ha valakinek ilyen a betegsege, nem lehet ennyi szemelye, altalaba 2 szokott lenni

Raadasul nem tud atvaltozni ilyen nincs.

Sajnos vannak betegsegek amikre meg nem talaltak gyogymodot (pl:rak) de ezekre is folyamatosan keresik ettol fuggetlenul a gyogymodokat

ezzek sajnos egyutt kell elni. en egeszseges vagyok (nincs akkora nagy problemam csak alacsonyvagyok es szemuveges) de en is elgondolkodtam mar ezen hogy milyen rossz ezeknek az embereknek

2017. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A film szerintem csak szenzáció hajhászat, de láttam már közeli barátomat, akinek valószínűleg hajlama van ilyenre, annyira kifordulni magából mintha egy másik ember lenne.
2017. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
53%
Csak mese.
2017. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TR75 ***** válasza:
100%

Daniel Keyes Az ötödik Sally című könyve egy többszörösen hasadt személyiségről szól (disszociatív zavar), kutatások előzték meg a könyv megírását, Sally alakját valós személy ihlette.

Szóval létezik ilyesmi.

Ugyan a filmet nem láttam, de ez a része a valóságtól nem elrugaszkodott.


A borderline teljesen más jellegű zavar.

2017. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Disszociatív személyiségzavarban akár többen is lehetnek, mint százan. Valamennyire tudják kezelni. Vagy azzal, hogy kialakítanak jó kapcsolatokat a személyiségek között, vagy azzal, hogy integrálják őket. Nem tudom, mihez kezdenének egy szörnyeteggé vált személyiséggel, hogyan integrálnák, mert az ilyen történetek csak mesék.
2017. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1) a borderline rossz, de teljesen más.

2) A film "szuperhősöket" mutat be, mármint ez egy trilógi egy része, ami Kevinről és a Beastről szól. Szóval lehet kicsit túlzás, de ő egyfajta szuperhős/gonosz a történet szerint. És akkor szerintem Kevin még átlagosabb, "reálisabb" mondjuk a Sebezhetetlennél, képeségileg.

Ebben a betegségben szenvedőknek marha sok személyiségük lehet, feljegyzett betegek vannak akár 100 különböző személyiséggel is. Általában csak pár van, de létezik ilyen. Emelett pedig Kevinnél is feltűnik egy olyan karakter aki cukorbeteg, a film pedig ki is mondatja vele, hogy egyedül neki kell gyógyszerekkel adagolnia magát. Hisz egyedül ő rendelkezik cukorbetegséggel. Ilyen is van a valóságban, vannak betegek akiknek pl az egyik személyiségük epilepsziával küzd, ezért mikor "ő kerül a fénybe"(hogy a film szavaival éljek), képes rohamokat kapni, mint a valódi(avag állandó) epilepsziások. Ezt az agy generálja.

Miért ne lehetne olyan, hogy az egyik személyiség hasonló képességgel bír, mint a szörny, különlegesebbel mint a többi? Persze ez egy film, és nem ennyire, de hasonlóan erős vagy akár gyors lehet valaki, ha annyira elhiszi. Furcsa dolgokra vagyunk képesek, egyszerűen ha túl sok bennünk adrenalin stb.

Szóval alapjáraton véve, a film egész reális, de attól még egy film. És tény hogy létezhet hasonló, de nagyon nagyon ritka. Nem kéne dühítenie, nem csinál viccet egy betegségből, nem bagatelizálja el. Mégcsak azt sem feltételezi, hogy lehetetlen így az élet. Barry vagy akár Hedwig és Dennisék a legjobb példa erre, mert megtörténik a személyiségek közt kialakult rendszer/kommunikálás. Megegyeznek dolgokba, vagy akár össze is veszhetnek a lényeg, hogy képesek a rombolás helyett, akár segíteni is a másikat. Csak itt alapkonfliktus volt az, hogy nem minden személyiség hitt a szörnyben, és nem mind volt hajlandó etetni. Ő volt az 24. akit nem mindenki ismert.

És attól, hogy Kevinnek volt szörnye, nagyon sok személyiség zavarral küzdőnek nincs.

Jó film, és ha néha szörnynek érzed magad, hidd el, idáig nem tudsz elmenni. Nem kell ettől félned, és túlreagálod. De ha ennyire kiakaszt az, ha betegségeket dolgoznak fel, akkor javaslom hogy kerüld a pszicho dolgokat, nincsenek rád jó hatásssal ez tuti.

2019. febr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!