Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Én ezt már nem...

Mit tehetnék? Én ezt már nem bírom tovább!

Figyelt kérdés
Már jó néhány éve mentális problémákkal küzdök amik pokollá teszik a mindennapjaim és úgy érzem, hogy a saját testem egy börtön számomra.Még fiatalabb koromban jelentkeztek nálam ezek a dolgok egyik nyáron, de akkor még "csak" kényszerbetegségem volt.Ez mind cselekvésben mint pedíg gondolsti szinten jelen volt nálam ami eleinte nagyon kiborított, de aztán az idő múlásával megtanultam vele eggyüttélni, sőt ha társaságban vagyok szinte egyáltalàn nem is csinálom vagy max teljesen észrevehetetlenül.Ezzel egyébként voltam én minden féle jött-ment embernél kineziológustól kezdve a pszichológuson át a pszichiáterig (2-nél is voltam) és eggyik sem segített semmit pedíg én nagyon akartam a gyógyulást és igyekeztem nem odafigyelni ezekre a kényszeres gondolatokra és elnyomni őket, de hiába ez nem olyan amit el lehet nyomni, mert egy idő után már olyan erős a késztetés, hogy nem lehet kibírni.De ez itán jött még csak a java.Ahogy bekerültem gimnáziumba annak ellenére, hogy nincs különösebb problémám senkivel ott egy csak olyan gondolataim kezdtek jönni, hogy ha valamit mondok vagy inkább úgy gogalmazok, hogy ha maganat adom nem fognak szeretni és el fogom veszíteni úgyis azokat akikkel jóban leszek, egyre többször vagyok levert, egyik percről a másikra egyszer csak rámjön a sírhatnék.Idén nyár óta pedíg már szorongásaim is vannak, félek emberek közé menni úgy, hogy egyedül vagyok, mert úgy érzem nem véd meg senki ha valami baj van és úgy érzem, hogy lenéznek.De ami a leg elviselhetetlenebb számomra az az, hogy nem tudom miért és miért épp akkor, de tavaly egyszer csak jött egy ilyen bekattanás és azóta ez kínoz a leginkább.Ez pedíg az, hogy valami elviselhetetlen módon szorongok attól, hogy a hülye testvèrem ellopja a dolgaim és nem látom őket soha többé.Ne kérdezzétek miéet pont erre vagyok rákattanva én sem értem, mert mindíg is lopkodott tőlem az a gyökér, de nem különösebben érdekelt viszont, idén már egyszerűen olyan rossz a helyzet, hogy nem tudok egyszerűen másra gondolni.De tényleg az iskolában itthon mindenhol nem tudok nyugodtan pihenni és az iskolában figyelni mert mindíg ezen kattogok, ami még jobban frusztrál, mert nagyon szeretnék jó jegyeket, mert már konkrét terveim vannak a továbbtanulásra és ma már olyan szinten elhatalmasodott rajtam ez a szorongás, hogy itt ülök a füzet fölött és nem tudok tanulni, mert egyfojtában könny van a szememben.Tudom, hogy ez nem tűnik nagy dolognak, de higgyétek el nekem, hogy ezt egyszerűen nem lehet kibírni, akárhova megyek emiatt nem tudom megélni a pillanatot.És kérlek ne írjatok semmilyen gyűlőlködő kommentet, mert van így is elèg bajom :(Ja és a kényszerbetegség is ugyanúgy megmaradt.Szerintetek mit tehetnék, hogy végre normális életet élhessek?Szedjek valami gyógyszert?Vagy olvastam egy műtétről ami segít a kényszerbetegség leküzdésében a súlyosabb eseteknek ti erről mit gondoltok?És légyszi ne írjátok a pszhichiátert, mert az már először sem segített semmit sőt csak elszomorított :(.Nagyon örülnék minden ötletnek, mert már nem egyszer gondolkodtam azon, hogy lehet jobb lenne meghalni, de a családomnak nem akarok ilyen fájdalmat okozni.:(Bocsi, hogy ilyen hosszú lett remélem azért van aki elolvassa.

2017. szept. 12. 18:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Basszus most látom, hogy totàl rossz helyre lett kiírva a kérdés :(
2017. szept. 12. 18:31
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is sokáig küszködtem mentális problémákkal, egy pár még mindig jelen van valamilyen szinten, de számomra a segítséget mindig valaki más jelentette. Nem kell, hogy Veled legyen az a személy, nekem volt, hogy pár YouTube videós segített a gondolataival (pedig nem kis gondjaim voltak), de persze volt, hogy a legjobb haveromtól jött pár pofon, és az döbbentett rá, hogy az adott dolog nem mehet tovább. Szóval mindig kellett valami, egy elv, vagy követendő példa, ami elindította a változás folyamatát.

Próbálj meg racionálisan gondolkodni, mindig határozd el fejben, hogy "most normális leszek", és jönni fognak a valós gondolatok, mint pl. ha tesód ellopja a cuccaid, akkor nem jut vele túl messzire.


Egyébként érdekelne a történeted, és hogy mi is pontosan a kényszered? Persze nem muszáj leírnod, csak örülnék ha beszélnénk, lehet mindkettőnknek jól jönne. :)

2017. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtál nagyon jól esett :).És amúgy teljesen igazad van eddíg amíg koleszos voltam nem is nagyon foglalkoztam ilyenekkel, de sajnos ez nekem csak addíg tart amíg emberek között vagyok, mert utánna hatványozottam jönnek amikor egyedül vagyok huzamosabb ideig pl:nyáron úgyhogy ezért gondoltam, hogy valami gyógyszert szednék nehogy egyik nyáron valami butaságot csináljak najd ha nagyon betelik a pohár :(.Egyébként a kényszeres dolgaim olyanok hogy:többször megérintek egy tárgyat (nincs egy kitüntetett szám ahányszor épp az adott pillanatban jön) tovàbbá nem merek olyan dolgokról beszèlni amik mèg nem biztos, hogy jól fognak végződni, mert félek, hogy ma mondok valamit akkor annak az ellenkezője fog megtörténni :( De ha beszélek is valami ilyesmiről azt mindíg le kell kopognom, hogy tuti ne történjen semmi baj.És olyan is van, hogy egy bizonyos ideig pislognom kell ha épp az jön rám (ezt persze csak itthon) meg sok-sok ilyen apró kis szarság ami pokollá teszi a mindennapjaid.De egyébként nézz csak meg egy erről szóló videót (én is ezt tettem) és kb. 2 kivételével mindet csináltam már én is szóval nagyon rossz a helyzet, de sajnos ott tartok, hogy ez már csak a kisebb rossz :( De ha nem haragszol meg megkérdezhetem, hogy neked mi volt az a betegség amit leküzdöttél?Lehet adna egy kis erőt,hogy tudjam fugyelmeztetni magam, hogy hé te ha másnak ment neked is menni fog!Persze ha nem akarod neked sem muszáj leírnod tudom milyen nehéz erről beszélni :(
2017. szept. 12. 18:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok:

A gyógyszert nagyon ellenzem, más megoldást kellene találnod szerintem, többet kimozdulni, vagy hobbit keresni, ami ténylegesen fárasztó, és sem közben sem utána nem gondolkozol ezeken.

A kényszerek alatt másra gondoltam, ilyen dolgaim nekem is vannak, egy poharat 3-4 alkalommal elmosok, miközben tudom, hogy semmivel sem lesz másabb, vagy ha például viszket a jobb oldalam, akkor megvakarom a balt is a szimmetria érdekében, de olyan is van, hogy számolom a lépéseim, hogy mindkét lábammal ugyanannyit lépjek, és ha a sorozatot pl. a jobb lábammal kezdtem, akkor a következőt a ballal fogom. :P Én megtanultam elfogadni, nem okozott nagy gondot, csak ha megzavartak közben az emberek, akkor ki tudtam borulni, és csak néztek rám, hogy mi bajom van.


Az egyik, amit leküzdöttem az a depresszió. 5-6 évig voltam depressziós, és szerencsére sikeresen kijutottam (persze még vannak utólagos tünetek, de már teljesen egészségesnek érzem magam, és érzem, hogy napról napra jobban vagyok).

Voltak még öngyilkossági hajlamaim, és öngyilkossági kísérleteim, valamint hajlamos voltam ártani magamnak, ezekről is letettem, a hegek és az emlékek megmaradtak, de a "vágy" már 100%-ig eltűnt.

Bipoláris zavar a következő, amiről papírt is adott az aranyos pszichológus, de ezt éreztem legkevésbé magaménak.

És inszomniás is voltam, de nem sokáig, kb. 7-8 hónap összesen.


Meg van még egy, amit nem szeretnék leírni, nem is azért, mert rossz érzés róla beszélni, hanem mert:

a) nem biztos, hogy elhinnéd.

b) az emberek megriadnak tőle.

c) nem tudom, hogy mennyire is tűnt el valójában, ez egy olyan dolog, ami vagy el sem tűnik, vagy csak egy kis időre, vagy persze valóban örökre eltűnik, de félek tőle, és addig amíg nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy vége, nem szívesen beszélnék róla, él bennem a "ne fesd az ördögöt a falra" mondás, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor kockáztatok egyet. :)

2017. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia...Nem is tudom,hogy kezdjem,mert mintha a saját kényszerbetegségemet látnám benned.

Én 14 éves voltam,amikor elkezdődött.

Elmondom milyen tragikusan hirtelen jött.

Mindig problémás gyerek voltam,olyan szinten,hogy anyám azt mondta egy nyáron,hogy idén engem nem visz el nyaralni.

Így apámmal maradtam otthon.

Én nagyon ki voltam borulva.

Nem hazudok,ahogy anyukám kitette a lábát a lakásajtón,egyszercsak hirtelen lenéztem a lábfejemre,és az egyik lábfejem előrébb állt mint a másik,és akkor ott valami történt.Ugyanis egész nap csak úgy tudtam menni,ha a két lábfejem szó szerint párhuzamosan volt.Nem tudom érted-e.Egész nap igazítanom kellett a lépéseimet,akkor még nem tudtam hogy miért.

Aztán az utána elkövetkező két hétben elkezdtem fürdés alatt előtt és után rituálékat csinálni.Mindig csak egy bizonyos szögben tehettem le a törölközőt,fürdés után a kádat csapokat tisztítgattam.Nem hagyhattam abba amíg egy bizonyos ismétlési számot el nem értem.Arra már nem emlékszem.

Anyám egy idő után észrevette,de akkor még senki nem csinált semmit.

Később egy kicsit eldurvult.

Volt hogy ha megfogtam egy embernek a kezét,mégha szimpatikus is volt,rögtön kezet kellett mosnom.Volt,hogy addig nem fekhettem le,amíg pontosan 5 sorozatot a tv-ben nem nézek meg,vagy amíg az óramutató elér egy bizonyos számot.Nekem mindig az volt,hogy ha valamit nem csinálok meg,akkor baja esik az anyukámnak.Pl.ha csak 3-szor megyek ki-be a szobámba akkor anyukám meghal.(Most is nehéz leírni ezt anélkül,hogy ne kopognám le).Volt egy időszak,amikor az anyukámat kértem meg hogy fogjon meg nekem egy-egy tárgyat,ha a bátyám hozzáért.A bátyámnak ha az árnyékát megláttam,kezet kellett mosnom.Ha hozzámszólt dührohamot kaptam.

Ha beleevett egy kajába,ahhoz többet nem nyúltam.Ha kinnt volt a lakás bármelyik részében akkor oda addíg nem mentem,míg az annyukám,be nem ment a helyiségbe.

Volt,hogy direkt megfogdosta a bátyám a tárgyaimat,majd jókat röhögött,hogy sírva ordítottam anyukámnak,hogy fogja meg azt a tárgyat,amit megfogott.

Aztán egyszer,nemtudom miért...fél év után,nagyon nehezen,de megöleltem a testvéremet sírva,nem tudom,hogy miért.

Volt hogy 100-szor mentem éjszakánként ki-be a szobámba és be kellett mindig csuknom az ajtót.a bátyám meg azon röhögött,hogy már megint maratonozok.

Ez,amikor hajnali háromkor kelett elkezdenem,nagyon kifárasztott,fizikailag,lelkileg.

Mindig ugyanúgy kellett a párnámat fordítanom,mindig ugyanazzal a kezemmel szabadott csak kikapcsolnom a tévét,kerültem jó pár számot.Az a lényeg,hogy 3-szor kezeltek pszichiátrián.Nem vagyok rá büszke de ez van.

Írtak fel gyógyszert,de egy idő után nem szedtem,mert nem segített.

Volt olyan is,hogy egy kezdő pszichiáter pi..sa olyan betegségre akart pluszban gyógyszert adni,ami nem ios voltam.

Konkrétan schizophréniára írt fel gyógyszert.

Majd megmutattam később a leletemet,egy rendelőben egy tapasztalt dokinak,aki lehülyézte a másik doktort,hogy hogy lehet valaki,ennyire hülye.

Az a lényeg,hogy egy idő után mindig jobb lett.aztán visszatért.

Egyszer nagyon elegem lett.

Úgy döntöttem,hogy ELÉG!!!

Engem nem irányítanak a gondolataim.És leszarom mi történik ha nem csinálom meg ezt-azt.

Egyszercsak elengedtem a betegséget.

Most már nincs jelen az életemben a kényszerbetegség.

Néha ugyan lekopogok dolgokat,de már nem vagyok beteg.

Nincsenek rituáléim.

Nem baj már,ha máshogy csinálok dolgokat,sőt,direkt változtatok dolgokon.:)

Úgyhogy nem!

NEM,TE NEM EGY K...A BETEGSÉG VAGY!

tÉGED NEM IRÁNYÍTANAK AZOK A Ro...T GONDOLATOK!

tE ERŐS VAGY.EZT JÓL JEGYEZD MEG!

nEM LESZEL TE ÖNGYILKOS,HANEM ELKÜLDÖD A BETEGSÉGET A HALÁL VÉRVÖRÖS FA.ZÁRA.ÉRTEM?

bEBIZONYÍTOD,HOGY EGY KIS SZ... BETEGSÉG NEM IRÁNYÍTHAT TÉGED,MERT ERŐS VAGY,OKOSABB VAGY MINT AZ A VALAMI ÉS TE VAGY A FŐNÖK.

2017. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok :)) komolyan bekönnyeztem ezen is olyan jó, hogy végre vannak akik megértik milyen nehéz ez és nem néznek hülyének.És az meg már csak öröm az örömben amikor azt olvasom, hogy ti leküzdöttétek ezt a sok sz@rságot.:))Jajj tényleg nem tudom elégszer mondani mennyire köszönöm nektek hogy lelket öntöttetek belém végre, tudjátok én már olyan szintem beletörődtem ebbe a szenvedésbe és elfogadtam, hogy ezekkel együtt kell élni, hogy nem is gondoltam rá, hogy azt mondjam, hogy a nagy büdös francokat fogjàk az ilyen sz@rságok irányítani az élezem és megkeseríteni azt.Úgyis a gyógyulást nekem kell elkezdeni akármilyen gyógyszert szednék nem lenne olyan hatásos mint ha elhatározom magam.Látjátok ez van akkor ha valaki olyan megalkuvó mint én.Pedíg rohadtul nem kéne annak lennem ígyis elég értékes évet elvett már ez a k urva betegség az életemből.Persze nagyon nehéz lesz, én ezt pontosan tudom, rohadtul nehéz, de hiszem, hogy képes vagyok rá :)
2017. szept. 12. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ez jelent valamit,én hiszek benned.:)
2017. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és 2. én alapvetően eszméletlenül kíváncsi vagyok :D, de ha neked csak a legkisebb kényelmetlenséget is okoz az, hogy beszélj erről akkor természetesen nem várom el, hogy leírd :)Kínlódtunk már mind eleget legalább ennyivel legyen kevesebb :).De amúgy ha mégis úgy gondolod privibe írhatsz ha úgy kényelmesebb erről beszélni.És hidd el nekem én ezek alatt az évek alatt már sok olyan produkáltam amit ha nem látsz nagy valószínűséggel nem hiszel el vagy félelmetesnek találod szóval nyugi szerintem ilyen téren nehéz újat mutatni...sajnos :(
2017. szept. 12. 20:32
 9/10 A kérdező kommentje:
20:30 köszönöm szépen :)) nekem minden egyes sorotok nagyon sokat jelent :)
2017. szept. 12. 20:34
 10/10 anonim válasza:

Tudom, hogy már régebbi kérdés, de... Azt teljes mértékben felejtsd el, hogy talán jobb lenne meghalni! Nem lenne jobb, hidd el!

BÍZZ ISTENBEN!!! Ő SEGÍT!!! :)

2022. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!