Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Úgy érzem, nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni a helyzetemet: 2 éve költözött el az élettársam, akivel egy gyerekünk van. Több éven át húzódó, egyre erősödő alkoholprobléma miatt vetettem véget a kapcsolatnak. Ennek ellenére a gyerek láthatását soha nem tagadtam meg tőle, szinte bármikor jöhetett, lehetett vele. Egy időben rendbe is hozta magát, úgy látszott, egyenesbe kerül, vihette hétvégén is, nyáron nyaralni stb., és hétköznap is többször találkozhattak. GOndoltam ez majd segít neki is, hogy rendbe jöjjön. Aztán most télen megint nagyon durván visszaesett, minden nap mattrészegre itta magát, remegett a keze, iszonyatos állapotba került. Ebben az állapotában azt mondtam, hogy nem viheti el magával a gyereket, és ő is belátta, hogy nincs olyan állapotban. Ennek ellenére a felügyeletem mellett sokat találkozhattak, majd 1-2 hónap múlva már napközbenre el is vihette.


Időközben folyamatosan arról beszélt, hogy vissza akar minket kapni, hogy minden megtesz, hogy rendbehozza stb., stb., de én már nem tudok neki hinni.


Lényeg a lényeg, hogy két hónapja lett párja. Azóta teljesen megváltozott. Nem lehet rá számítani, megállás nélkül szapul, hogy én mekkora r...hdék vagyok, hogy elveszem tőle a gyerekét, bánt, aláz a gyerek előtt, uszítja ellenem és mocskolódik neki a hátam mögött. Mindent megtesz, hogy tönkretegyen, a gyereket teljesen összezavarja, tegnap sírva mondta nekem, hogy "apu csúnyákat mond rólad".


Én még mindig úgy érzem, hogy a lehetőségekhez képest maximálisan mindent megteszek, hogy a lehető legtöbb időt töltsék együtt, többször megengedtem, hogy nálunk maradjon fektetésig, programokat csinálhattak, egész nap vele lehet a gyerek, csak estére kérem, hogy hozza haza.


Nem bírom ezt a terhet most már tovább. 2 éve beleszakadok abba, hogy egyedül boldogoljunk és újabb és újabb harcokat folytassak le. Semmi életem, hónapok óta 1-2 szabad estém volt csak, 2 munkában robotolok és nevelem a gyerekünket és közben folyamatosan meg kell kapnom, hogy mekkora egy szemét vagyok.


Mit tehetnék, hogy ne uszítsa ellenem a gyerekem? Mit tegyek, hogy teljesen ki tudjam zárni az életemből, mert én ezt már nem bírom tovább. Úgy érzem, a végét járom és belerokkanok ebbe az egészbe :(



2017. júl. 10. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogja tudni ellened fordítani a gyereket, a gyerek nem hülye!

Az más tészta hogy ez aljas dolog és neked ez rosszul esik, mindenkinek rosszul esne.


Az alkoholista mindig az is marad, legfeljebb tart pár szünetet.

Többé ne bízz benne.


Sajnos ha ő az apja akkor joga van hozzá hogy láthassa szerintem. Ha van lehetőséged beszélj egy hozzáértővel, védőnő, ügyvéd, hogy mit lehetne tenni.


Ja és erőss vagy bírod, csak néha mindenkinek vannak olyan időszakai mikor minden összeszalad, de meg fogod tudni oldani! Csak keresd a megoldást, és ne törődj bele!

2017. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs részletesen kifejtve, de ha van valami kiegyezés a látogatásról, akkor az anyagi teherviselésről is kellene lennie valaminek, nem? Mármint arrafel mondom ezt, hogy te neveled, melozol, hogy eltartsd a gyereket. Ha fizeti akkor nem szóltam.

Amiket itt leírtál, hogy mit, hogy látsz, nyugodtan elmondhatod neki is, mivel jól látod a dolgokat. Ellenkező esetben te sem leszel olyan konstruktív, mint eddig.

Másrészt a párja is telebeszélheti a fejét, mert érdekes, hogy azóta változott meg irányodba a viselkedése. Nehéz ügy, de talán a gyerek is kinyilváníthatja irányába, hogy szereti az anyját és ne beszéljen neki rola ilyeneket, ellenkező esetben ő se lesz az apjára kíváncsi.

Kitartást kívánok és én is azt javaslom, hogy járj utána a lehetőségeidnek!

2017. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak annyi különbséggel, hogy anya mindig hitt apámnak, hogy megváltozik.

Anyát és a két tesómat folyton szidta nekem, még akkor is, amikor velünk lakott. Igaza van az előttem szólónak, hogy az alkoholista nem változik. Tapasztalat.

1-2 hónapra abbahagyja, de aztán folytatja ott, ahol abbahagyta. Apám is mindig azzal jött, hogy milyen fontosak vagyunk neki stb.. aztán semmi nem lett belőle.

Én csak annyit tettem még, mikor kisebb is voltam, hogy megmondtam neki, hogy nem érdekel és hogy engem ne úszítson senki ellen, mert úgy sem fog sikerülni neki összeugrasztani senkivel.

Mikor ezeket megmondtam neki, akkor egyből azzal jött, hogy anya mikkel tömi a fejem stb.. közbe pedig már csak nekem telt be a pohár.

Mára apámnak már azt is megmondtam, hogy már azt is lesz*rom, hogyha meghal, ennyire nem érdekel már a sorsa, mert utálom és ez csakis az ő hibája senki másé. Ő taszított el magától a sok sz*rsággal, amiket nekem összehordott.

Ő is ezt fogja elérni a gyereknél, hogy egy idő után meg fogja utálni.

Általában a gyerekek nem nagyon viselik jól, hogyha a szüleiket bántják, mégha csak szóval is.

Kitartást és ne hagyd hogy kikészítsen.

15L

2017. júl. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!