Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolás piszkálások miatt...

Iskolás piszkálások miatt kialakulhat poszttraumás stressz?

Figyelt kérdés
ha mondjuk valakit ovodától kezdve érnek ilyenek nap mint nap akár. nem konkrétan verésre gondolok amikor véresre ütik az illetőt hanem csúfolás, kiröhögések, kritizálások.
2017. szept. 15. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
persze
2017. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Engem óvodás koromtól gimnázium végéig értek ilyenek, egyetemen már normálisak az emberek. Pedig normális voltam, nem ártottam senkinek, nem néztem ki rondábban, mint az átlag, nem nagyon tértem el semmiben, mégis piszkáltak. Nem tudom, a mai napig mi volt az oka, mikor megkérdeztem, olyan válaszokat kaptam, hogy k*csg, csicska meg hasonló, értelmesen nem lehetett azokkal beszélni. Annyi bajom lett ettől a sok rossz évtől, hogy magamba forduló lettem, nincsenek barátaim, nehezen kommunikálok, nyitok mások felé, ami szerintem később el fog múlni, mert már kikerültem ezekről a helyekről.
2017. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

egyéni érzékenység is szerepet játszik nem?

ki minek éli meg. családi kapcsolatok, neveltetés?

2017. szept. 15. 21:22
 4/5 anonim ***** válasza:
21:19: nekem sosem múlik már el.
2017. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ált.isk. vége táján kialakult nálam egy ilyen begubózás, befordulás, aztán gimiben meg azért ment a szekálás mert én voltam az aki pszichiátrián járt.

egyetemre meg már roncsként kerültem, egyre kevésbé tudtam tanulni, ott is ment a szekatúra. most 33 évesen egy másik szakra járok, nagyjából helyrejöttem, diplomáról már lemondtam mert csak azokat a tárgyakat tudom megtanulni amik érdekelnek. ez nem lustaság, az érdektelen dolgokat megtanulhatom százszor, akkor is egy hét alatt elfelejtem.

2017. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!