Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tartanak az alkoholelvo...

Meddig tartanak az alkoholelvonási tünetek és mikor ürül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés
2017. szept. 16. 06:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az függ attól, hogy mennyire volt súlyos a függőség és milyen módszerrel szokik le az alkoholról. Emellett ugye az adott egyén személyisége, pszichikai állapota.

Szervezetől viszonylag elég hamar kiürül, pár nap.


Nekem apa 14 éves korától ivott egészen 45 éves koráig.

Havonta kb. 5-6 alkalom volt az amikor taccson volt, a többi napon meg szinten tartás volt.

Szóval pár üveg sör, egy kevéske pálinka.


Egyik napról a másikra hagyta el és rá 3 hónapra anya hiába kínálta egy jeles alkalomkor egy üveg sörrel, kibontotta de nem bírt 2 kortynál többet inni.

Ez volt 15 éve. Azóta semmi, sőt kifejezetten zavarja az alkohol szaga is.

2017. szept. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Pontosabban kellene leírnod,hogy mi a helyzet.

Alkoholelvonási tünetei az alkoholfüggőknek vannak.

Aki csak simán berúgott,és másnapos,az nem alkoholelvonási tünet,hanem másnaposság.

Ha valaki évekig,évtizedekig folyamatosan ittas,minden reggel gyomorideggel,remegéssel kel és nyúl az italért,ebben az esetben pl.más a helyzet,ilyenkor több hét,esetleg 1-2 hónap is lehet,mire az illető személy pszichésen nagyjából rendbe jön annak ellenére,hogy az alkohol 1-2 nap alatt kiürül.

Van olyan alkoholista (gépszíjas),aki napi alkoholfüggő volt valamikor,de egy ideje,akár 10-15 éve is,csak alkalmanként iszik,de akkor szinte teljesen részegre,két-három napig is részeg,majd néhány nap után abbahagyja ismét huzamosabb ideig.

Ez utóbbinál is megvannak az elvonási tünetek,de csak pár napig maximum.

2017. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy évekig napi szinten ittam részegségig és a májfunkció miatt is kérdeztem,hogy mikor ürül ki,mert méregtelenítő kúrát csinálok,de nem nagyon tudok aludni.Meg a koncentrációm se a régi.Most egy hete nem iszok,de kitartó próbálok lenni!Gyógyszert is írtak rá.Triapridalt!Meg rexetint szedek pár éve ami antideprenszáns és arra ittam.MOst egy hete elhatároztam,hogy elég.
2017. szept. 16. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tarts ki! Kezdj el valami könnyebb sportot, az is segít elvonni figyelmed az alkoholtól és felgyorsítja az anyagcseréd, hamarabb tisztul a szervezeted. Az emberi testet csodásan alkotta meg a Teremtő, a májad működése hamar helyreáll, megjavul. Fel a fejjel! Hajrá!
2017. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol kiürülése valóban 1-2 nap. Az elvonási tünetek 7 évig akármikor jelentkezhetnek. (7 év a teljes sejtállomány cserélődésének ideje.) De valójában az első három hónap a legnehezebb.

Ami az alvásproblémádat illeti, kerüld a gyógyszereket. Főleg az antidepresszánsokat.

2017. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Októberben kell visszamennem vérvételre.Remélem kevesebb lesz jóval a májfunkcióm.
2017. szept. 28. 16:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy évekig minden hétvégén nagyon berugtem péntek szombaton.hétköznap semmi,de most kb 2 éve napi 2 liter bor,vagy 7-8 sör volt. Most 3 hete tiszta vagyok és legalont szedek ami máriatövis kivonatot tartalmaz. Írjon aki pontosan tudja,hogy mikor ürül ki a szervezetből.Előre is köszönöm.
2017. szept. 28. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező!mi történt azóta?
2018. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!