Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor is lehet valaki szkizofr...

Akkor is lehet valaki szkizofrén ha nincsenek látomásai, és nem hall hangokat magában?

Figyelt kérdés
Gyakran teszek nem oda illő dolgokat amik nem logikusak. Nehezen tudom magamat kifelyetni, ha buszon ülök úgy érzem rólam beszélnek. Babonás vagyok, és azt hiszem megvagyok rontva. Napfogyatkozáskor a szűzanyát véltem látni, álmomban halottakat. A barátnőmet mielőtt megismerhettem volna elhúnyt, ha élne biztosan együtt volnánk. Nem tudom miért siklott ki az életem, 23 éves vagyok. Gyakran ömlik belőlem a szó amit nem tudok rendezetten mondatokban összeszedni. Ezek szerint lehetek az vagy ez csak szkizoaffetív zavar?

2017. szept. 17. 14:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Elbutultság nem tapasztalható, belátási képességem kis mértékben befolyásolt. Nem rég diagniszizáltak paranoid szkizofréniát, talán félre? Mert eddig más pszichiáter nem állapította ezt meg csak most. Érdekes,,,
2017. szept. 17. 14:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem volt téves a diagnózis, paranoid skizofrén vagy.

Az a lényeg, hogy a skizofrénián belül megkülönböztetünk pozitív, negatív, és kognitív tüneteket. A diagnózishoz nem kell meglennie az összes tünetnek, így persze, vannak olyan betegek akiknek nincsenek hallucinációi és téveszméi, mégis skizofrénia a diagnózis. Sőt, a legtöbb skizofrén betegnél vannak olyan tünetek amelyek nem jelennek meg.

Pozitív tünetek azok, amik "hozzáadnak" a beteg eredeti személyiségéhez. pl:

Hallucinációk, azaz érzékcsalódások. A beteg olyan dolgokat lát, hall, érzi az illatát, vagy megérint, amik a valóságban nincsenek ott.

Téveszmék, azaz olyan irracionális képzelgések amelyeknek semmi valóságalapjuk sincs, a beteg mégis váltig hisz bennük.

A negatív tünetek pl:

Érzelmi elsivárosodás, a beteg kiég érzelmileg, és nem lesz képes megélni a boldogságot, vagy a szeretetet.

Az érzelmeket nem megfelelően közvetíti, például mulatságosnak talál egy balesetet, vagy egy gyilkosságot, talán nevet is rajta.

A kognitív tünetek kevésbé látványosak mint a többi, ide tartoznak az emlékezet, és koncentrációs zavarok.

A hivatalos diagnózishoz a tüneteknek fél évig fenn kell álniuk, és a beteget folyamatos megfigyelés alatt kell tartani. Attól, hogy nincsenek hallucinációid, még skizofrén vagy.

2017. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!