Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichopatáknak nincsenek...

Ha a pszichopatáknak nincsenek abszolút érzéseik akkor miért ártanak a többi embernek?

Figyelt kérdés

Lehet én vagyok a hülye de ezt nem tudom felfogni.

Ahhoz, hogy ártsunk valakinek minimum utálat kell. És az is egy érzelem.

Tehát vannak érzéseik csak az ártó szándékúak? Vagy hogy van ez? :D



2017. máj. 7. 01:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ki mondta, hogy nincsenek érzéseik, szeretik pl a kutyákat, nem hallottad még ?
2017. máj. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kutyákat?
2017. máj. 7. 01:32
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Igen. A legtöbbnek van saját kis háziállata is akihez ragaszkodnak és szeretik nagyon.
2017. máj. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudtam.
2017. máj. 7. 01:34
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Ezt több eset tanulmány is említi.

A filmekben látható dolgok sem a képzelet szüleménye, kitaláció, meg fantáziálás ám . Láttad a Bárányok hallgatnak c. filmet ? Na abban is van egy pszichopata aki elrabolja a lányokat, neki is van kutyája és mekkora cirkuszt kiver majdnem megőrül mikor az egyik áldozata elkapja és nem akarja visszaadni neki.

2017. máj. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

A sorrend, más.


Az utálat, neveltetésbeli - durván szólva - agymosás.

Hibás nevelési mód.


A pszichopaták nem úgy születnek, - hogy sziasztok, jöttem a világra pszichopata "csávónak".


Egyszerűen, amikor valakit elítélnek pszichopataként, a szülők neveltetését és egzisztenciáját, sem hagynám ki. Mert ez egy sokkal hosszabb történet. (jogi,és nevelési módszer szeri értelemben is).

Senki nem születik pszichopataként.

2017. máj. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tehát a pszichopata csak azzá válik?
2017. máj. 7. 02:06
 8/16 TR75 ***** válasza:

A pszichopata tényleg nem érez. Nem azért árt a többi embernek, hogy ártson. Nem élvezetből teszi. Egyszerűen elékpzelni sem tudja, hogy mit érez a másik, ha árt neki. Tudja, hogy árt, de nem érdekli. Ha úgy tetszik: gátlástalan. Nem gátolják az emberek által a normális élet biztosítására megalkotott szabályok. Tárgyként használnak másokat. Ha már nem hasznos valaki, akkor egyszerűen kidobják (= lecserélik, lekoptatják, vagy ő maguk tűnnek el). Tehát a saját céljai eléréséhez használ másokat, gyakran bármilyen eszközt.

Ugyanakkor nagyon jó emberismerők, rövid idő alatt kiismerik a másik gyenge pontját, hiányosságát, és azt könyörtelenül ki is használják. Érdemes keresgélni a neten, érdekes történeteket olvasni.


Egyébként úgy tűnik, hogy bizony pszichopatának születni kell. Persze, nyilván a megnyilvánulásban szerepe lehet sok minden másnak is, de úgy tűnik, erre születni kell (a pszichopaták általában gyerekkorukban is deviánsak, gyakran számolnak be arról, hogy egészen brutális dolgokat művelnek kisgyerekként is úgy, hogy ők maguk nem hatódnak meg rajta).

2017. máj. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 TR75 ***** válasza:
A kutya-dologban talán az lehet (ha igaz), hogy a kutyák hűségesek, akármennyire is rosszul bánnak velük, kvázi "bármit meg lehet tenni velük".
2017. máj. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hmm érdekes.

A pszichopaták tudják magukról, hogy azok?

2017. máj. 7. 02:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!