Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félelem a változásoktól?

Félelem a változásoktól?

Figyelt kérdés
Elég érdekes az én problémám nem tudom jár e vki hasonló cipőben. A mindennap dolgokban nincs problémám. Nevelem a gyerekeket, dolgozunk. A baj az ha utazásra kerül a sor legyen az egy családi kirándulás vagy egy munkahelyi továbbképzés jön a pánik, a rosszullét. Más helyen aludni sem tudok. Egy ilyen utazás reggelén már fent vagyok hajnalban ideges vagy gyorsan ver a szívem, majd jön a hányinger a hasmenés néha hányás, és ezzel együtt az a gondolat h vhogy meg kell akadályoznom h kimozduljak. Amikor visszamentem gyesről dolgozni ugyanez volt a helyzet. Hetekbe telt mire úgy tudtam elindulni reggel h nem voltam rosszul. A lányom ovis ballagásán v a névadóján is hasonló volt a helyzet. Borzalmas érzés és a bűntudat h ha meghiúsul miattam mondjuk egy kirándulás mert olyan rosszul vagyok. Bárki akinek van hasonló problémája leírná a saját helyzetét? Orvoshoz nem szeretnék egyenlőre fordulni, édesapám pánik beteg és igazából évek óta gyógyszerrel tömik, de tünetei régen nincsenek már. Próbáltam pár dolgot amit a neten találtam, légzéstechnikát, figyelem elterelést de nem igazán váltak be. Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 20. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is így történt. Évekig vita volt ebből a családba. Sehova nem mozdultam ki. Aztán elmúlt valahogy és most meg bárhová elmennék és megyek is. Nem tudom az okát, de rettenetes időszak volt tízenvalahány évig. Pánikbeteg voltam.
2017. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló probléma, bár nem ennyire...

Másfél évvel ezelőtt mikor érettségi előtt voltunk pár héttel majdnem minden nap ment a hasam. De csak reggel és mikor suliban voltam. Na szerintem nálam akkor alakulhatott ki a dolog, bár előtte is hajlamos voltam rá, ugyanis néha előfordult. Azóta volt munkahelyem is és többször előfordult, hogy ment a hasam ami iszonyat ciki volt és zavaró nekem. Baráti összejövetelre tartva a párommal bementünk egy nagy Tescoba és kb a bolt kellős közepén jött rám a hasmenés, ott hisztiztem, hogy menjünk már fizetni de amikor a pénztárnál álltunk nem bírtam tovább és siettem a wc-re. Hálistennek papír se volt. Rettegtem, hogy mi lesz ha ismerőséknél jön rám.

Ugyanez van ha bárhol alszok ahol nincs rendesen elszigetelve egy wc úgy, hogy senki ne halljon semmit. Márpedig általában nincs ilyen. Néha félek olyan helyeken is ahol tudván tudom, hogy nem fogok tudni wc-re menni, bármi is van. Egyszer egy éjszaka párommal kocsival voltunk és ugyanígy jártam. Nem volt sehol egy bokor vagy eldugott hely ahol nem látnak szóval egy állomás mellett kellett elvégeznem egy kis bokor mögött. Az az egy szerencsém volt, hogy éjszaka és sötét volt. Imádkoztam, hogy kamera ne legyen... :D


Szóval velem ez van. Lehet, hogy valakinek ez vicces és ilyenkor én is nevetek magamon de valójában nagyon nem az.

2017. szept. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek utolsó válaszoló. Az a baj h nekem is az idegességgel jön a hasmenés és utána a hányás. Egyszerű a képlet félek a rosszulléttől és attól leszek rosszul. Nem tudom h lehetne ezt leküzdeni :(
2017. szept. 21. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!