Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki csak félig pszichopata?

Figyelt kérdés
Mielőtt megköveztek: tudom, mi jellemzi a pszichopatákat, de ha valaki csak félig az, akkor mi van? Van ilyen egyáltalán?

2017. szept. 22. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan, hogy pszichopata. Még az elmegyógyintézetben sem kaphat az ember ilyen diagnózist, mert nem létezik. Ez csak egy nyugati média által kitalált hülyeség. De ha vitatkozni, akar velem valaki, hova kell mennem, hogy hivatalosan is pszichopatává nyilvánítsanak?
2017. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
54%
Kedves előttem szóló. A pszichopatanak nevezett ember nem egy konkrét emberfaj. Ez nem egy konkrét betegség, amely veled születik. Pszichopata lehet az akit hatalmas trauma ért, bántalmazták gyerekkorában, vagy bármilyen magas mennyiségű stressz faktor, amely számára trauma. Azt, hogy mi a pszichopata, azt most nem jellemezném, hiszen elég sok tulajdonság, összevont dolog tartozik rá, aki ezzel a mentális elmével rendelkezik. Az, hogy félig pszichopata-e valaki, azt nem hinném. Maximum úgy tudom elképzelni, hogy pszichopata az adott személy, de közben van benne egy másik mentális dolog is, amely meg ellentmond a pszichopata viselkedésformának valamennyi mennyiségben, de nem tudom van-e ilyen.
2017. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Annyi minden van, hogy el sem tudod kèpzelni.
2017. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
67%
Hivatalosan minden a "normálistól" eltèrő gondolkodás ès viselkedès betegsègnek van kijelentve. Szomorú de ez egy ilyen gyökèr világ.
2017. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy valaki félig pszichopata. Van egy skála, amin meghatározzák a pszichológusok/pszichiáterek, hogy mekkora az antiszociális személyiség zavar mértéke. Szóval olyan hogy félig az valaki, nem létezik, de nem minden pszichopatának egyformán súlyosak a tünetei. Robert D. Hare munkáját szokták alapul venni az ezzel foglalkozók. Ha érdekel a téma, az ő munkáinak érdemes utána nézni.
2017. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem létezik. Hiszen a pszichopataság a lelkiismeret hiánya. Ami már kora gyerekkortól felismerHETő, de csak utólag lesz nyilvánvaló, amikor elkezdik elemezni az ilyen ember viselkedését.
2017. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!