Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egszisztenciális nihilizmus?

Egszisztenciális nihilizmus?

Figyelt kérdés
21 éves agrármérnöki hallgató vagyok. Mindenem meg van, csodalálatos barátnő, barátok, támogató és jó hátterű család stb... Mégsem lelem örömöm többé semmiben. Nem érdekelnek többé a testi örömök: háttérbe szorul a szex, az ital, a drogok... Csak vagyok és tűnődöm, mit miért teszek/kéne tennem. Zavar, hogy nem értem az élet lényegét, legszívesebben a végére járnék. Úgy érzem a halál választ adna mindenre. Csak szeretném látni mások véleményét erről. Tisztában vagyok azzal, hogy ez nem egészséges gondolkodás. Trollok kíméljenek.
2017. szept. 26. 14:13
 1/3 A kérdező kommentje:
*egzisztenciális
2017. szept. 26. 17:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Tehàt nimcs célod. Próbàld meg az elönyös helyzetedet lehetöségként felfogni, tüzz ki valami vagàny célt és valósítsd meg. Az lesz az élet értelme egy ideig
2017. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is az élettel, már egy jó ideje, bár nekem pl. pasim, barátaim nincsenek. Nem érdekel semmi, úgy érzem, ha az előbb leírt dolgok meg is lennének (barátnőm pl. még van, szegről-végről és nem régen töltöttem vele hosszabb időt, de mégsem éreztem másképp, akkor sem), már abban sem lelném örömömet...

Vajon miért van az, hogy az igazán nagyok, zenészek, művészek is valami ilyesmit éreztek és mind kinyiffantotta magát...

2017. szept. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!