Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy alkohol...

Miért lehet az, hogy alkohol hatása alatt jobban tudok gondolkodni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elég sokat ittam most egy hete felhagytam egészségügyi okokból ezzel a szokásommal és gyakran érzem magam lassúnak, tompának de ezek a tünetek mind eltűnnek ha elfogyasztok egy sört ilyenkor még nem érzek ittasságot és eufóriát sem de gyorsabban gondolkodom ,választékosabban tudom magam kifejezni és még egy gépírás tesztet is csináltam jelentősen jobb eredménnyel mint ivás előtt. Ez minek köszönhető hozzászoktam volna az alkoholhoz? Mennyi idő még elmúlik? Ha nem iszok nincsenek fizikai tüneteim még kézremegés sem és annyira nem is sóvárgok a szesz után.

2017. szept. 29. 00:33
 1/5 Higgany ***** válasza:
50%

Ez olyan mint az állatvilágban a ragadozó a csorda leglassabb tagjait kapja el.

Az alkohol is elpusztítja a leglassabb legbutább agysejteket, míg végül csak a legerősebb és leggyorsabb marad. Ezért Vannak a kocsmák is tele olyan okos emberekkel :D

2017. szept. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ufó vagy biztos! 😃
2017. szept. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alkohol a fejedbe száll, ezért nem lesz annyira üres.

Üresebb fejjel nehezebb a gondolkodás.

2017. szept. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt egy alkoholista munkatársunk. Mint utólag kiderült.

Egész addig nem vettük észre ugyanis, hogy alkoholista, amíg egyszer józanul jött be.

2017. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, azok az általad magadról kivetített kép, valójában a kisfokú függőség megnyilvánulása. Ha van öröklött hajlamod az alkoholizmusra, akkor valószínűleg soha nem fog elmúlni, de nagyfokú önkontrollal kordában kellene tartani.
2017. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!