Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós a barátom, vagy...

Depressziós a barátom, vagy csak engem unt meg?

Figyelt kérdés

Nyár elején jöttünk össze a barátommal, 27 évesek vagyunk mind a ketten. Beszélt róla, hogy szoktak lenni depressziós időszakai. Ezt kicsit furcsának tartottam, mert rengeteget viccelődik, szeret bulizni, társaságba járni és közösségi oldalakon is sok az ismerőse. Mióta együtt vagyunk, párszor már mondott le programokat velem, mondván, hogy maga alatt van. Olvastam a depresszióról, de én azon kívül, hogy a barátom elég pesszimista, nem vettem rajta észre semmi súlyosat.

Egy hete viszont nagyon furcsán viselkedik. Nem keresett (egy városban lakunk), úgy volt, hogy ma este találkozunk, és semmi. Küldtem neki egy smst (hétfőn), hogy megyünk-e majd ma vacsorázni, és hogy mennyire várom már, arra annyit válaszolt (csütörtökön), hogy nincs valami jól. Felhívtam többször, de nem vette fel. Írtam neki a facebookon, aztán tegnap egy emailt is, de semmi. Biztos, hogy életben van, mert lájkolgat a facebookon, vicces képeket tesz ki.

Ezek depressziós tünetek lennének? Vagy csak unja a társaságom és nem akarja megmondani? A mai vacsorát lemondottnak tekintem, de nem értem az egészet.

Tanácstalan vagyok, mert ha nincs jól, akkor szeretnék segíteni neki, kedveskedni. De ha más lány van a képben, akkor hülyét csinálnék magamból ezzel. Tudna valaki tanácsot adni, aki már volt ilyen helyzetben?



2017. szept. 30. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Depresszió ide vagy oda, aki így viselkedik a párjával azt nem érdemel meg semmilyen törtődést. Én a helyedben otthagynám a fenébe.

Szerintem nem depresszió áll mögötte hanem valami más.

2017. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszadónak igaza van. Beszélj vele, ha ezt valami gond okozza akkor szívesen segítesz neki, ha valamiért nem felesz meg neki azt mondja meg egyenesen. Lánytól sem szép elhallgatni ilyen dolgokat de fiútól gázabb szerintem.
2017. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele most beszélni, azóta sem keresett. Felhívtam most is az előbb, de megint nem vette fel.

Annyit mondott a témáról egyszer, hogy tavaly írtak neki antidepresszánst, ami nem használt, utána egy másikat és az sem, azóta ő ezzel nem foglalkozik. Aggódom azért. Szeretnék segíteni, de ha azért tűnt el, mert mással van, elég szánalmas lenne szaladnom utána.

2017. okt. 1. 07:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ténylegesen depressziós (bár én személy szerint a depressziót gyengeségnek tartom nem pedig komoly betegségnek) akkor nyílván nem segítene a helyzetén ha véget vetnél a kapcsolatnak, de szerintem az sem normális, hogy egy hete nem keres, képtelenség elérni, stb. Felnőtt emberek vagytok egy párkapcsolatban. Ha valami gond van akkor vagy megbeszéli veled vagy az egésznek semmi értelme mert nincs meg a bizalom.

Bármi is van a képben ez nem egészéges sem rád, sem rá nézve. A kapcsolatotok még viszonlyag friss, így szerintem érdemes átgondolni, hogy tényleg van-e erre szükséged. Én azt javasolnám, hogy próbáld meg felhívni, hogy ekkor és itt legyen, hogy megbeszéljétek vagy nincs mit megbeszélni és vége az egésznek.

2017. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 akkor tartsd a rákot is gyengeségnek, mert már nem egy helyen meg lett erősítve hogy a depresszió az a kémiai anyagok rossz arányban jelenléte miatt van :)
2017. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 olahgaborharcművesz válasza:

Nem muszáj látni ha depressziós vagy szorongásos . hisz a ha figyelmeztetett tudta ő is lehet szezonális depressziója van most van a szezon:(((((

én most vettem észre hogy az vagyok hála a facebook emlékeknek igy eszre vettem a dátumot az év ugya az szakaszában ez veszéjes ha nem kezelik

én lehet az vagyok nem tudom :( de nem merem senkinek mondani a páromnak montam de nem fogta fel vagy nem akarja felfogni keresd beszélj vel!

2017. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia .NEm értem ...miért nem látogatod meg ? !Én biztos elmennék hozzá ...függetlenül attól ,hogy nem reagált semmire Aggódtál ,nincs abban semmi!
2017. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!