Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Te mit tennél ha megtudnád,...

Te mit tennél ha megtudnád, hogy a barátnődnek szuicid gondolatai vannak?

Figyelt kérdés
Elmondtam a legjobb barátnőmnek , hogy szuicid gondolatokkal küzdök és most nem tudom mi járhat a fejében. Mikor megtudta sîrt és megölelt és egy hosszu beszélgetés során megnyugtattam hogy nem fogok kárt tenni magamban (ahogy eddig sem tettem). De a tudatlanság hogy nem tudom mit gondol rólam kiborít, megállás nélkül ezen kattogok. Ti mit gondolnátok a legjobb barátnőtökről ezek után, hogy állnátok hozzá a helyzethez?

2017. okt. 2. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyutterzo lennek, megprobalnek segiteni neki, hogy elmuljon ez a gondolata. Lehet h rogton nem tudnam, h mit tegyek, h segitsek, de az biztos h mellette lennek.

Az en baratnom amikor megtudta h ilyen gondolataim vannak (en se tettem semmit, nem is all szandekomban) akkor lehulyezett, es elkezdett kiseloadast tartani, hogy mekkora gyavasag lenne... Pedig elmondtam neki h nem all szandekomban, es nem direkt gondoltam ra, hanem egyszer csak megjelent... Szoval attol fugg h ki az illeto. Es milyen a gondolkodasmodja

2017. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ha még fiatalkorúak vagyunk felnőtthez fordulnák segítsègül. Vagy szülő vagy tanàr. Vagy akár fiatslkorú, vagy felnőtt tanàcsot kérnék egy pszichológistól. És megpróbàlnám szakemberhez irányítani.

Mindenesetre nagyon félteném.

2017. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenben mellette állnék, és próbálnám megláttatni vele az élet szépségeit. Sosem ítélném el, gyávának sem tartanám, mert szerintem egyébként óriási bátorság kell ahhoz, hogy lemondj mindenről, ami itt van, és belemenni egy olyan szinten bizonytalan dologba, amiről konkrétan nem tudunk semmit, mindezt azért, hogy megszüntessük a szenvedést. Az már más kérdés, hogy ennek más módjai is léteznek, és talán jobb ezeket megkeresni. Nekem is voltak ilyen gondolataim, egyszer majdnem meg is tettem, de szerintem amire szükség van ilyenkor azok azok az események, amik kibillentenek és ide ragasztanak, jó élmények, vagy némely esetben traumatizáló dolgok, amiből rájössz, hogy te magad milyen szerencsés vagy. Nem tudom persze a te barátnőd hogyan áll hozzá, de a leírásod alapján nem gondol semmit rosszat rólad, hanem inkább félt és szeret. Szóval ne aggódj, ha igazán jó barátnőd, akkor melléd áll, és segít abban, hogy minél gyakrabban érezd az ellenkezőjét.
2017. nov. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!