Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor jut el egy depressziós...

Mikor jut el egy depressziós arra a szintre, amikor végleg végez az életével?

Figyelt kérdés

Egy ideig inkább segélykiáltás szinten fenyegetőzik az öngyilkossággal. Mennyi idő, míg eljut oda, hogy tényleg megteszi? Mi az a pont? Egy újabb trauma, külső hatás vagy ezektől függetlenül kerül erre a pontra?

Azzal tisztában vagyok, hogy miért teszik meg, mert én is pontosan ebben a cipőben járok.



2017. júl. 16. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Akkor amikor kialszik minden fény, ha az utolsó fény is kialszik akkor meghalsz. A fény pedig a remény. A remény pedig saját magad vagy.
2017. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia!Ha már a segélykiáltások elhangzottak, nagyon közel jár, bármikor megteheti, még egy csepp a pohárba és vége. De ha csak fenyegetőzik, erre szokták azt is mondani, hogy amelyik kutya ugat, nem harap.

Figyelni kell a jeleket, és segíteni, amíg még lehet..

2017. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani, hogy mi az, amitől majd végleg betelik a pohár, meg főleg azt nem, hogy mennyi idő múlva lesz. De nem is kéne megvárni. Az első pillanattól kezdve kell segíteni neki kilábalni az egészből.
2017. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nincs segelykialtas es fenyegetozes, szoval mindig komolyan kell venni.
2017. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összes előző válaszolóval egyetértek. Elkeseredett állapotban már bármi lehet az utolsó csepp. Egy csekk, egy beszólás a buszon, egy régi fénykép, akármi.
2017. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kulturált és értelmes válaszokat.
2017. júl. 16. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem is jó válaszok jöttek...nem biztos hogy lesz segélykiálltás, mert lehet az ember annyira rossz lelki állapotban mikor csak arra vágyik hogy legyen vége ennek a borzalomnak....ne kelljen felkelni többet, küzdeni....


van viszont aki szeretné felhívni magára a figyelmet, és több jelelt is ad....


nem tudhatod ki-hogy van....


és tényleg utolsó csepp lehet akár milyen picinek tűnő dolog is, amit már az illető sajnos nem tud elviselni...

2017. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból tudok írni. Amikor már nagyon mélyen voltam lelkileg, akkor már csak az tartott vissza, hogy a családom életét is tönreteszem. Aztán jött az utolsó löket(megbántottak, megaláztak), itt már egyértelműen éreztem, hogy nem akarok tovább itt lenni. Úgy álltam hozzá, hogy most tényleg elmegyek. Hát nem sikerült. Senki sem sejtette, hogy ilyen mélyen vagyok. Egyébként aki tényleg meg akar halni, az nem fog szólni senkinek. Aki jelzi ezt a környezetének, az egyértelműen figyelemre és segítségre szorul. Legalábbis én így érzem.
2017. júl. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!