Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt okozhatta a xanax vagy ez...

Ezt okozhatta a xanax vagy ez a depresszió volt?

Figyelt kérdés
Amikor kórházba kerültem, első este xanax-ot kaptam életemben először. Másnap reggel elindultam kifelé reggelizni, de furcsa volt a mozgásom, és elestem, nem tudtam felkelni a földről. Nálam a depresszió egyik tünete mozgászavar. Olyan volt, mintha részeg lennék. Mármint a mozgásom.

2017. okt. 2. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább a Xanaxtól volt. A legtöbb ember ugyan nem így reagál rá, de van, akinél kiválthat ilyesmit.
2017. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A xanax izomlazítóként is hat. Nálad kicsit erősebben jött ez ki, és elvesztetted az izomtónusodat, ekkor jön a hasra esés. De legalább nem leszel xanax függő.
2017. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még egy kérdésem lenne: a mozgászavar inkább a skizofrénia vagy a depresszió tünete? amikor ügyetlen lesz a mozgásod, mintha részeg lennél. köszi a gyors válaszokat!
2017. okt. 2. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"amikor ügyetlen lesz a mozgásod, mintha részeg lennél" - nekem abszolút volt ilyen, amikor depressziós voltam! Írtó furcsa volt a mozgásom, le sem tudom írni azt az érzést... Azt nem tudom, hogy a skizofréniára mennyire jellemző, azt még nem "próbáltam" :-) Szerencsére. Viszont a fent említett elesés szinte biztos, hogy a Xanax számlájára írható inkább. Én szedek néha Frontint (ugyanaz a hatóanyaga, mint a Xanax-nak), és attól abszolút volt már olyan érzésem, hogy alig állok a lábamon, szédülök, meg kell kapaszkodnom, hogy össze ne essek... Nem is kelek fel olyankor, ha azt beveszem, csak ha nagyon muszáj.
2017. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

erre tudnátok válaszolni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


ez is az én kérdésem. hátha tudtok rá válaszolni. ment a zöld kéz.

2017. okt. 2. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Elsore lehet. Nem mondom biztosra most, szeretnem tudni, milyen dozisban kaptad. Az alapjan mondhatok biztosat. En pl a sok ules/fekves utan is osszeesek ha felkeltem, mert leesik a vernyomasom. Nekem 2mg xanax se eleg ahhoz hogy ontudatlanul a foldre zuhanjak. Persze a tudatossag megtartasa mellett volt mar arra pelda , hogy osszeestem, de hatas alatt. Fejeltem villamost is, de midazolam hasznalatakor (hasonlo tipusu keszitmeny) estem mar ossze utcan. Persze kesobb ugyanennek a hatoanyagnak a dupla adagjatol csak jobban ereztem magam, es vigan zabaltam a hot dogot . Voltam depresszios evekig, skizofrenia.... azert nem aggattak ram ezt a jelzot, mert fiatalkoru vagyok. Ennek ellenere pszichotikus zavarokkal diagnosztizaltak (dontoen paranoid) .. szoval azt vagom. Igen , az is okoz(hat) ilyet, nalam volt, hogy minden szer hatasa nelkul elterultem a padlon, es azt se tudtam , hol vagyok. Eleg gaz volt a helyzet, de nem ajulas volt. Tudom, mert ebren voltam vegig, es mintha setaltam volna .. de utolag is megerositettek , hogy nyitva volt a szemem, es beszeltem is. A szavaim erthetoek voltak, osszefuggoek is , tehat mondatot alkottak, de a helyzet valamint a szovegkornyezet es a beszedem sebessege katasztrofalis volt. Mivel mindharom eshetoseget ismerem, igy kerdezhetsz nyugodtan barmelyikrol barmit. Valaszolok. Tapasztalati oldalrol , ha ugy szeretned. Elsore nem tartok semmit felelosnek, nem is mondom meg, miert estel ossze. Ha azonban arra adod a fejed, hogy privatban megvalaszolsz nekem nehany kerdest, (kor,nemi identitas, diagnozis, xanax mennyisege) akkor a legjobb tudasom szerint valaszolom meg a kerdesedet. Nyilvan a valasz hitelessege kerdojelezodne meg, ha ennyi alapjan itelnek. Igy nem adnek hirtelen valaszt, elhamarkodott dontes volna.


A tapasztalt fiatal

2017. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó- hát pl. olyan volt, hogy kesernyés ízt éreztem a számban, és azt mondták, hogy ez íz hallucináció volt. de nem tudom.
2017. okt. 3. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:
A xanax alapjaban veve keseru
2017. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja.de ez nem a xanaxtól volt. Az előtte volt pár hónappal, hogy furcsa ízt éreztem. Februárban volt, és áprilisban kerültem kórházba.
2017. okt. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!