Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz hogy érlelt sajtok...

Igaz hogy érlelt sajtok befolyásolja depresszióra szedhető gyógyszerek hatását?

Figyelt kérdés
Unalmamban elkezdtem nézni különböző ételek hatását és most sajtra került sorra. Azt olvastam depresszióra MAOI (monoamin-oxidáz gátló) gyógyszert szednek, óvatosan fogyasszanak érett sajtokat, amelyek sok tiramint tartalmaznak. Minél érettebb egy sajt, annál magasabb a tiramin tartalma. Ez igaz? Tényleg nem szabad enni ilyen sajtot, akik depresszióra szednek gyógyszert?

2017. okt. 4. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, vagy ilyesmi, de én is így tudom. Sok étel képes fokozni, vagy épp semlegesíteni a gyógyszerek hatásait.
2017. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaz, mert a bélhámsejtekben is van MAO enzim, ami szükséges lenne a tiramin lebontásához, de ha MAO gátlót kap valaki akkor nem tudja lebontani a a tiramint, ami képes súlyos vérnyomásemelkedést (hipertenzív krízist) kiváltani. Ezért kell vigyázni a sajtokkal.
2017. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!