Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan esetben is sokáig...

Olyan esetben is sokáig tarthat a gyász, amikor nem családtag vagy rokon távozik el?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek a baráti körében elhunyt az egyik ismerősének a gyermeke. Azóta ez az ismerősöm is padlón van. Én nem ismerem azt a családot, ahol a tragédia történt, de ez az ismerősöm igen közel áll hozzájuk barátilag. Látom, hogy őt is megviselik a történtek, mert rendszeresen tartják a kapcsolatot. Ez, hogy megviseli a közös ismerőst is, ugye normális? Meddig húzódhat el ez az időszak a közös ismerősnél?

2017. okt. 4. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Bárki, bárkit gyászólhat. Hogy meddig húzodik el? Egyén függő.
2017. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
teljesen normális... A gyermekhalál gyásza sokáig is huzódhat.
2017. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fél évig természetes, ha ezután is tart a gyászreakció, érdemes terápiára menni.
2017. okt. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyon sok kérdés felvetődik ilyenkor.. Mennyire voltak jóban, neki van-e gyereke pl, vagy az említett személy életútja milyen.. Teszem azt: nekem mondta kineziológus, hogy az el nem gyászolt gyászom kisgyeremekkoromból,előjöhet egy szerettem halálakor. És ez nem semmi! 29 éves vagyok. egy éve ment el egy szerettem. Nagymamám 3 éves koromban ment el, de amikor terápiára kezdtem járogatni, kiderültek olyan dolgok,amik mára már nekem evidensek, de akkor le voltam nyűgözve kb, hogy mennyi mindenre emlékszik az agy és a lélek. Lehet ez a személy már vesztett el valakit, vagy bármi más veszteség érte. Látja ezt is másnál, jönnek a lélekben rejlő "erről szól az élet?" kérdések tömkelege, aztán sajnáljuk magunkat, a másik szülőt, a gyermeket mert csak ennyit élt és ennyi jutott..Huh, nagyon összetett.. De tarthat relatíve sokáig, de véleményem szerint beszélgetni kéne erről. Nem pszichiáter, kineziológus aki igazán fog tudni segíteni..
2017. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!