Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asexuális problémából lehet...

Asexuális problémából lehet kigyógyulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra volnék kíváncsi, hogy az asexuális embereknek fizikai vagy lelki gondjaik vannak? Én azt olvastam ez lelki gond is lehet és hogy olyanoknál fordul elő akiket megerőszakoltak, vagy nagyon szigorúan neveltek (mély vallásos családok pl). Ki mit tud erről? És ha lelki okai vannak, teljesen mindegy mi az, hogyan, miként lehet ebből kijönni és képes-e az egyén idővél élvezni az együtt léteket? Tud erről bárki, bármit? Van valakinek tapasztalata?


Arra kérnélek Titeket tényleg csak komoly szándékkal írjatok, mert ez nem vicces téma, trollokra, egyéb gyerekes hozzászólásokra nem vagyok kíváncsi! Köszönöm!


36/N



2017. okt. 10. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Én azt gondolom megfelelő segítséggel ki lehet "gyógyulni" (pl. szexuálpszichológus).
2017. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Minden betegség gyógyítható, csak nem minden beteg az.
2017. okt. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hello, én hasonló korban vagyok mint te. És már próbáltam a sexet párszor, de nem élveztem. Egyetlen kivétel volt amikor szerelmes is voltam. Vannak emberek akiknek szüksége van érzelmekre hozzá. Viszont amit te kérdezel az a tejes asexualitás szerintem, semmilyen körülmények között nem érdekli a sex tehát nulla. Mert szerintem a szexuális vágynak vannak fokozatai. Nem tudom milyen lehet a nulla állapot, ilyet még nem láttam még én se mondanám nullának csak alacsonynak. Az, hogy valaki kevésbé fogékony a dologra inkább valószínűbb. De mivel én közel vagyok ehhez amit írsz (közelebb mint a többi hozzászóló valoszinüleg), az ilyen emberekre inkább jellemző hogy pusztán a női test kevés. Hozzám pl hiába jönne be egy topmodell meztelenül. Hogy mitől lehet fogalmam sincs, már én is gondolkoztam rajta. Elég furcsa elgondolkoznom azon hogy érzem nem vagyok átlagos, látom milyen lenne a normális állapot, de fogalmam sincs mit lehetne vele kezdeni. Mondhatjuk a szexuális kapcsolataimat meg tudnád számolni a két kezeden. Jobban belegondolva nálam a gond inkább az hogy gyerekként a nők sokat kínoztak érzelmileg. Gyerekkorban is volt pár kemény visszautasítás. Most már hamar belefutnak nálam egy falnak. Mondjuk volt amelyikben megbíztam és persze hogy ö vert át a legjobban. Szóval valószínűleg sérült ember aki ilyen, sokat is csalódott, és megunta a próbálkozást. Én pl amikor sexet szeretnék inkább az jön elő hogy örömet akarok okozni. Nem az hogy egy nő de jól néz ki. Egyébként akinek kevés sexben volt része annak kevésbé van rá szüksége. Nekem pl nem is hiányzik inkább a magány nehéz. Annyit mondhatok mélyen gyökeredzik a probléma egy ember leglényegesebb pontjait érinti, szerintem nehéz lehet rajta változtatni.
2017. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez most cseppet hosszú lesz, készülj fel előre. :D


Az aszexualitás egy szexuális orientáció, amiből nem lehet kigyógyulni, mert valaki vagy olyannak születik, vagy nem. Általában mindenki érzi a saját szexuális orientációját gyerekkorától kezdve, vagy, ha az a heteroszexuálistól eltérő, akkor érzi azt, hogy valami itt máshogy van, de csak később, általában úgy a tizenévei környékén jön rá, hogy ennek az állapotnak neve is van, és a többi ember nem ilyen, és bizony, a másságáért néhányan meg is fogják vetni.


Egyébként aszexuálison belül is nagyon sok kategória van. Vannak pl. az aromantikus aszexuálisok, akik nemcsak a szexet, hanem a romantikát is képtelenek élvezni (ez persze nem azt jelenti, hogy nincsenek érzelmei). Vannak olyan aszexuálisok, akiknek a szex nem kell, de romatikusan vonzódnak másokhoz. Vannak demiszexuálisok, akik csak azután éreznek vonzalmat, hogy érzelmileg közel kerültek a partnerükhöz, vannak grey-aszexuálisok, akik néha éreznek szexuális vonzódást, és sapioszexuálisok, akik az intellektushoz vonzódnak. De van erről egy olyan elmélet, hogy a libidó is inkább egy spektrum, és a szexualitás is (red-purple scale, vagy purple-red), ahol a 0 jelenti a teljes heteroszexualitást, a 6 a teljes melegséget, az A a teljes aszexualitást, az F pedig azt, aki pár napig se bírja szex nélkül.


Én amúgy ultravallásos családban nevelkedtem és van a múltamnak egy hároméves napi szintű verbális szexuális zaklatásos része. Heteroszexuálisnak tartom magam. A vallásos nevelésről annyit, hogy a tapasztalataim alapján - meg mások tapasztalatai alapján is (sok keresztény meleg ismerősöm van), attól függetlenül, hogy mit tanítanak neked otthon vagy a templomban a szexualitásról, a te orientációd még nem változik meg. Nekem pl. hiába ültették bele a szüleim a fejembe 11-13 éves korom között, hogy a kapcsolat az egy teljesen felelőtlen dolog kamaszkorban, meg undorító, és fuj, attól függetlenül én beleszerettem valakibe, és akartam a kapcsolatot minden velejárójával együtt. Az már egy másik kérdés, hogy pont emiatt a neveltetés miatt a kapcsolatból nem lett semmi, mert még magamnak is féltem bevallani, hogy én valakihez vonzódok. :D


A szexuális zaklatásról meg annyi, hogy az 12-15 éves korom között zajlott, de számoljunk a 14-15-tel, mert akkor volt a legintenzívebb. Ez azért undorított el a szexualitástól, mert a bántalmazó (tanárom volt) egy nagy visszaélésként és érzelemmentes ösztönként állította be az egészet, ami az embernek, de főleg a nőnek kötelessége. Szerintem teljesen érthető, hogy nekem ez nem tetszett. De ezzel párhuzamosan az intim verziójától nem zárkóztam volna el. Pár évvel később leesett, hogy mit is csinált ez a tanár, és úgy elkezdtem az egész szexualitás-dologtól félni, de ettől még nem lettem aszexuális, azért, mert a zaklatás előtt még érdekelt, csak a traumák valamennyire elnyomták, meg alapból nehezen kötődök, és azóta még nehezebben. Ezen a dolgon kb. 2 éve dolgozunk pszichológussal, és sokkal jobb.


Remélem, érthető voltam. :)

2017. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te írsz kérdező, az nem az aszexualitás. :)


Ha valaki testi vagy lelki okokból ódzkodik a szextől, azt természetesen terápiával vagy testi bajok esetén esetleges más fizikai kezeléssel, beavatkozással kezelhető, gyógyítható, igen.


Az aszexualitás viszont az, amikor semmilyen oka nincs az illetőnek arra, hogy ne érezzen szexuális vonzalmat mások felé, egyszerűen csak nem érez és kész. Az ilyet nem lehet gyógyítani, ugyanúgy, mint a homoszexualitást vagy a biszexualitást sem.

2017. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok nélkül nincsan szerintem asxualitás, valami kell hogy kiváltsa, mint a homosexualitásnak is.
2017. okt. 12. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Persze hogy van, a gének.
2017. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
A gének okozzák az aszexualitást, nem valami egyéb váltja ki. Én is az vagyok.
2017. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az hogy valaki szerint ebből ki lehet gyógyulni olyan hülyeség mint hogy a melegség gyógyítható.

Az aszexualitásnak nagyon sok fajtája van.De nem "gyógyítható".

Én aszex vagyok és semmien szexuális zaklatás, vagy bármi hasonló nem történt velem szerencsére.Mégis az vagyok.

Ez nem változik :))

2020. ápr. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!