Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból hogy lehet...

Depresszióból hogy lehet kigyógyulni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is egyértelműsíteni kéne, hogy ez egyáltalán depresszió-e. Önerővel valószínűleg nem nagyon, mert ha meg tudnád oldani, akkor valószínűleg már azt tetted volna. Léteznek növényi alapú recept nélküli szerek. Önerőből sportolni tudsz, de társas sportokat, ne magányosan fuss vagy ússz, a sport is előidéz boldogsághormon termelődést. Vagy valami társas szakkör, művészeti tevékenység.
2017. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is tanuld meg szeretni és becsülni magad. Kezdj el hinni abban, hogy bármit elérhetsz, amit szeretnél. Ez csak elhatározás kérdése. Fejben dől el az, hogy a dolgok pozitív oldalát nézed vagy a negatívat. Értékeld a jót, a problémákat próbáld meg megoldani, és gondolj arra hogy minden jó lesz, legyél optimista. Ez sokat segít abban hogy tenni tudj magadért, a boldogságodért. Olyan dolgokat csinálj, amiket szeretsz, tűzz ki célokat és valósítsd meg. Nem kell nagy céloknak lennie, a lényeg, hogy legyél büszke magadra mindenért, amit elértél.

Vedd körül magad olyan emberekkel, akik szeretnek és boldoggá tesznek. Hidd el, hogy ez csak felfogás és akarás kérdése, hogy hagyod-e magadon eluralkodni a depressziót, vagy teszel ellene. Tudom, hogy nem egyszerű, mert én is az voltam/vagyok, de minden nap jobb. Tenni kell ellene és elérni azokat a dolgokat, amik boldoggá tesznek, és egyre jobb lesz az életed.

Pszichológus segítségét is kérheted, elmondhatod a sérelmeidet és ő segíteni fog megoldani a problémáid és megoldást találni. Csak ne keseredj el, mindig van kiút!


Sok erőt és boldogságot kívánok neked!

2017. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most szeretnék valamit elmondani... Te vagy az első, akinek ezt elmondom és rajtad kívül még azok, akik ezt olvasni fogják. Igazából lehet nem lesz túl nagy hatása annak amit most mondok, de a felettem lévő válaszoló válaszának olvasása közben jutott eszembe, hogy én szerintem mi lehet egy nagyon jó gyógymód a depresszió ellen.


Az én meglátásom szerint a depressziós olykor hajlamos arra, hogy TÚLZOTTAN sajnáltassa magát, azaz csak magára gondol.

Nem önző, csak folyton elvárja, hogy mások oldjanak meg mindent helyette.

Ne legyen félreértés, nem támadok ezzel senkit, csak mondom hogy a helyett, hogy ADNA, inkább ELVÁR.


Nagyon fontos persze, hogy legyen valaki mellettünk néha, aki megmondja mi a helyes út. De szerintem meg kéne tanulni ÖNZETLENÜL SEGÍTENI másoknak.


Ez lenne az a bizonyos módszer: önzetlenül segíteni másoknak. Akin csak lehet és az, hogy egy ember társunkon, akinek segítségre volt szüksége, segítettünk, energiával tölt fel.:)


Szerintem mindenki képes erre. Mindegy, hogy milyen segítség, a szándék a fontos.


Persze jogos az a vád, hogy ebben az esetben a kérdező az, akinek segítségre van szüksége, de akkor fogadd el ezt a választ segítségem jeléül.:)

2017. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!