Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a betegségnek a neve?

Mi ennek a betegségnek a neve?

Figyelt kérdés
Ha valaki felnőttként is álomvilágban él, képzeletbeli barátai vannak, akik akkor is megjelennek, ha nem ő akarja, beszélget velük, és a képzeletbeli barátok is beszélgetnek vele, néha leveleket hagynak neki helyeken, vagy csak a fejében beszélnek vele, hogy megnyugtassák vagy a szemére vessenek dolgokat, vagy elintéznek helyette olyan dolgokat, amire a kitaláló/mesélő nem lenne képes, pl. idegen nyelven beszélnek helyette.

2017. okt. 11. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Pinamánia.
2017. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Létezik ilyen? Nem tudom, mi lehet a neve, de súlyos.
2017. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Létezik, azért írtam ki a kérdést.
2017. okt. 11. 16:41
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg a skizofrénia egyik fajtája, de érdemes vele szakemberhez fordulni, már csak azért is hogy ne legyen súlyosabb. Ebben a formában még tolerálható.
2017. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
voltam orvosnál, nem vagyok skizofrén. mivel nekem is ez jutott eszembe, szándékosan megkérdeztem. ráadásul több pszichiáter is megvizsgált. 1,5 évig jártam kezelésre, de egyre rosszabbul lettem, ezért már nem járok.
2017. okt. 11. 16:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedsz véletlenül koleszterincsökkentőt?
2017. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Miquel, nem szedek. :) jelenleg csak multivitamint szedek, mert minden más csak rontott az állapotomon. régebben nyugtatókat szedtem, hogy el tudjak aludni, de elalvás helyett mindig kiderült, hogy csináltam valamit, amire nem is emlékeztem, vagy kiesett pár nap, még akkor is, ha a felírtnál kevesebb adagot vettem be. így inkább forgolódom esténként. gyógyszer nélkül csak nappal tudok aludni, mert néha félek a sötétben, és sosem tudom, hogy ott lesz-e az egyik "barátom", aki megvéd a sötéttől, meg felkapcsolja a villanyt, amíg elbújok a takaró alá? Tudom, ez viccesen hangzik, de szükségem van rájuk, hogy tegyenek értem ilyesmiket. Az egyikük szereti a pókokat, és ráengedi őket a kezére, és kiviszi a lakásból, hogy ne féljek tőlük. De sajnos nem mindig jönnek, legalábbis nem akkor, amikor én azt szeretném.

Legutóbb féltem egy telefonbeszélgetéstől, de nem jött senki, amikor a túloldalon felvették, ezért kénytelen voltam letenni. Ha nem tettem volna le, akkor biztos, hogy meghaltam volna, mert elkezdett verni a szívem rettenetesen.

Néha viszont ennél kisebb kellemetlenségekkor is ott teremnek. Például, ha közösségben kell enni, az nekem kellemetlen, de nem annyira, mint a telefonálás. Talán el is boldogultam volna vele valahogyan a legutóbbi alkalomkor, de jött az egyikük (aki egy kajáldában mosogat), és megette helyettem. Hálás voltam érte.

Azt hogy tudnám elérni, hogy akkor segítsenek, amikor tényleg kellene? :(

A koleszterinemmel elvileg nincs baj, bár 2 éve voltam utoljára laboron. meg kéne nézetnem megint?

2017. okt. 12. 12:13
 8/12 anonim ***** válasza:
A barát aki megette a szendvicset, az nem te voltál?
2017. okt. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8, mármint az alkalom, amit írtam? semmiképpen sem én voltam, tehát én biztosan nem ettem meg, lehet kihánytam volna, ha akkor ennem kell. De mivel a barátom csak képzeletbeli, nem tudom mi történt a kajával? Ezen gondolkozom, hogy vajon mi lett vele? Meg amúgy az is érdekelne, hogy amikor ők beszélnek, mások mit hallanak? Mert VAN, amikor hallják őket. pl. amikor angolul kell beszélni, és fagyit kérnek meg hasonló... akkor odaadják nekik a fagyit, vagyis hallják őket. De ez így abszurd. :( Gondoltam már arra, hogy nem képzeletbeliek, ezért megkérdeztem valakit, akiben megbíztam, hogy látja-e őket. De semmit sem látott... Az is érdekelne, hogy amikor beszégetek velük, akkor mások hallják azt, amit ők mondanak?

Jó lenne tudni, hogy kívülről mi látszik. Elég idegesítő, ha közösségben vagyok és ők beszélnek hozzám, én meg direkt nem válaszolok, vagy körmönfontan kettősen beszélek (szólok valakihez, de közben a "barátomnak" is intézem a szavakat), hogy mindenki normálisnak lásson, de közben meg ennek ellenére is gyogyósnak néznek, mert őket meg hallják? Azért az elkeserítő lenne.

2017. okt. 16. 09:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég érdekes sztori, én mindenképp valami személyiséghasadásra gondolok, menj el egy másik orvoshoz, mert én biztos vagyok benne, hogy fölösleges gondolkodnod, azon hogy mi látszik kívülről, mert ez mind a te fehérben van és amikor angolul beszélsz pl akkor te beszélsz és nem a kepzeletbeli barátod, te csak úgy éled meg, hogy ő beszél, mert félsz helyzetektől és így oldod meg.
2017. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!