Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek a mentális...

Mi a neve ennek a mentális betegségnek? A pszichológus mit tud ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Betegség egyáltalán? Hogy kezelik ezt a pszichológusok?


Amikor valaki annyira nem hisz magában,hogy meg sem próbál segíteni saját magán. Nem próbál meg javítani az életkörülményein. Belesüllyed abba ami van.


Nem hisz abban,hogy megéri a munka és az energia ami a fejlődésbe kell fektetni. Nem hiszi el,hogy képes arra amire más,mert sokkal kevesebbnek és butábbnak tartja magát. Ezért nem is próbálkozik.

Ehhez még társul egy bizonyos helyzetekben,területeken jelentkező szociális fóbia.


A pszichológus mit tud ezzel kezdeni?



2017. aug. 2. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Önbizalomhiány,kisebbségi komplexus.


Egyébként tényleg nem éri meg a sok befektetés,Magyarországon legalábbis semmiképpen.

De a pszichológus majd úgy beszél veled,mintha kb német állampolgár lennél,mintha olyan jóléti országban élnénk,ami meg is térül.

2017. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Azért ne akarjuk már minden tulajdonságra ráhúzni, hogy mentális betegség... önbizalomhiány, az lehet, de az minden, csak nem mentális betegség.

A pszichológus semmit nem tud kezdeni vele, csak ha el tudja érni a delikvens, amit maga akar.

A pszichológus megpróbál egy kis lelket önteni bele, de a munka 90%-át a "mentális betegnek" kell végeznie.

Őszintén,m orvos nélkül, ingyen is kivitelezhető. Szimplán akaraterő és egy kis önismeret kérdése. A pszichológus is csak annyit tud tenni, hogy rávilágít azokra a lényegi dolgokra, amikre egy kis meditálás után bárki rájöhet saját magától.

2017. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Én jártam nála folyton csak azt mondta az emberek aljasok, de menjek emberek közé és fogadjam el magam. -.-
2017. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sokat segített a pszichológus ebben a témában, mert olyan nézőpontokra világított rá, amikre én sohasem gondoltam volna. Végül is, ez a dolga. :) Nálunk a családban nincs pszichológus-fóbia, nem vagyunk előítéletesek. A párom is elmegy héba-hóba, ha éppen túl nagy stresszt okoz a munkája, és nagyon jólesik neki egy kis beszélgetés egy szakemberrel. Nem csak "mentális betegeknek" tesz jót egy megfelelően képzett és empatikus pszihológus.
2017. aug. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
53%

Szerintem tanult tehetetlenség.

[link]

Nem mentális betegség, de ha az egyén nem tud egyedül változtatni rajta, segítséget igényel. Pszichológus pl kognitív viselkedésterápiával tudja kezelni.

[link]

2017. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na és mi van ha a pszichológus nem alkalmaz kognitív terápiát és lényegében semmit sem csinál?


Mi van ha egyszerűen nem tud vagy talán nem is akar segíteni?


Miért a hozzá fordulónak kell a kognitív terápiát szóba hozni meg tanult tehetetlenséget és miért nem foglalkozik ezekkel?

2017. aug. 3. 15:47
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Nincs minden pszichologus megfeleloen kepesitve, nem minden pszichologus egyforman jo egyforman empatikus, vannak akik eredmenyesen kezelnek nehany betegseget de mas betegsegekhez nem ertenek. Keressetek fel masik terapeutat. Kognitiv viselkedesterapiat Magyarorszagon alapbol nagyon kevesen alkalmaznak.
2017. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ezért kell olyan pszichológushoz menni, aki kiképzett terapeuta, lehetőleg mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszerek).
2017. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem valószínű, hogy mentális betegségben szenvedsz a leírásod alapján. Számít persze az is, hogy hány éves vagy. Tinédzser korban eléggé általánosnak mondható az önbizalomhiánnyal való küzdelem. A szociális fóbia öndiagnózis. A zavar diagnózisának meghatározott kritériumai vannak, nem biztos, hogy ezek rád érvényesek, a társas helyzetek kerülése könnyen lehet egyszerűen az alacsony önértékelés következménye, ha ezt helyre lehet tenni a "szociális fóbia" is elenyészik. Van remény, találd meg a neked megfelelő pszichológust és jóra fordul a sorsod. :)
2017. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a leírást, tehát nem tudom miről van szó... viszont azt biztos, hogy a pszichológus az egészséges emberekkel foglalkozik, a pszichiáter a mentális betegekkel. Ne keverd össze.
2018. máj. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!